Міністерство охорони здоров'я призначило аудит Інституту раку

16:59, 19.09.2019
Міністерство охорони здоров'я призначило аудит Інституту раку

Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька підписала наказ про проведення аудиту в Національному інституті раку.

 

Про це повідомляє пресслужба відомства.

 

Перевірка торкнеться діяльності інституту з 1 січня по 20 вересня 2019 року, аудит доручено Управлінню внутрішнього аудиту МОЗ під безпосереднім контролем міністра.

 

"Керівництво інституту раку зобов'язане надати всю необхідну інформацію, документи і доступ до баз даних і створити належні умови для аудиторської групи. Особливу увагу буде приділено процедурам державних закупівель", - йдеться в повідомленні.

 

Міністерство тісно співпрацює із СБУ та МВСю До 8 жовтня аудиторська група повинна надати міністру докладний звіт. Після цього МОЗ доповість про ситуацію на Комітеті з питань здоров'я нації Верховної Ради України

 

"У разі виявлення зловживань і підтвердження інформації правоохоронних органів, позиція міністерства буде жорсткою в рамках закону. Команда міністерства має нульову толерантність до корупції та інших злочинів", - додали в міністерстві.

 

Як повідомляла УМ,  заввідділення і лікарю-онкологу Інституту раку оголосили підозри у корупції

 

Слідство встановило, що двоє лікарів організували незаконну схему надання платних послуг у безплатному закладі.

 

Вони переконували пацієнтів, що кількість медичних препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена, тож за сприяння в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду, у тому числі під виглядом благодійної допомоги, у сумі від 1,5 до 18 тисяч гривень за один курс хіміотерапії.