У ДСА майнили криптовалюту на службовому обладнанні

16:59, 18.09.2019
У ДСА майнили криптовалюту на службовому обладнанні

Співробітники правоохоронних органів повідомили про підозру двом працівникам держпідприємства "Інформаційні судові системи" Державної судової адміністрації (ДСА), які налагодили роботу цілої майнінгової ферми і декількох інтернет-магазинів на серверах і обладнанні ДСА.

 

Про це повідомляється на сайті ДБР

 

Під час огляду дата-центру підприємства ДСА було встановлено наявність шкідливого програмного забезпечення, а також факт незаконного використання потужностей і електроенергії. На сайті ДБР ідеться, що майнінг відбувався щонайменше з 1 січня 2018 року, для цього використовувалося програмне забезпечення MinerGate. Також на серверах знайшли інсталяційний файл програми з функцією стеження.

 

Для майнінгу використовували окремі ноутбуки ДП "ІСС", які використовують для налаштування серверів, комп'ютерів ДСА та судів Києва.

 

Пресслужба СБУ повідомила, що цей факт розслідують за ч. 1 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації), ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерних мереж) і ст. 361-1 (створення шкідливого програмного забезпечення) Кримінального кодексу.