Чалий: Зеленський не дослухався до рекомендацій посольства для зустрічі з Трампом

12:31, 14.09.2019
Чалий: Зеленський не дослухався до рекомендацій посольства для зустрічі з Трампом

Якби в Офісі президента дослухались до порад Посольства України в США, то візит Зеленського в Білий дім відбувся б одразу після інавгурації.

 

Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів посол Валерій Чалий.

 

“Скажу так: якби в перші два тижні почули мої поради, то візит би вже був. Зразу, зразу”, — сказав посол України в США.

 

Про які саме поради йшлось, Валерій Чалий не відповів. “Я не можу їх розкривати. Їх знає найвище керівництво країни. Зараз уже, на мій погляд, час і дата не такі важливі. Важливим є наповнення. Але ясно, що це не має далеко відтягуватись”.

 

Також, на думку посла, зустріч президентів протягом Генасамблеї ООН в Нью-Йорку не замінить візиту в Білий дім.

 

“Буде коротка зустріч протягом Генасамблеї ООН В Нью-Йорку. Але це не замінить повноцінного візиту у Вашингтон до Білого дому. І не тільки зустрічі з президентом США, але й візиту в Конгрес, зустрічі з республіканцями і демократами, в Міністерстві енергетики, в Міністерстві оборони, з Держсекретарем, тобто зі всіма тими, хто працює з Україною”, — сказав Валерій Чалий.

 

Зараз організацією візиту Зеленського у Вашингтон Посольство України не займається. Валерій Чалий розповів, що це було ініціативою Офісу президента, який перейняв процес підготовки зустрічі двох президентів на себе.

 

“Думаю, це варто все-таки сказати. В липні, протягом свого візиту до Вашингтона секретар РНБО Олександр Данилюк і помічник президента Андрій Єрмак сказали, що не потребують допомогти Посольства і самі будуть займатись підготовкою візиту. І власне з цього періоду підготовкою візиту Посольство не займається. Я вважаю, що це неправильно. І я про це офіційно поінформував Банкову”, — сказав посол.

 

Валерій Чалий складає свої повноваження 15 вересня. До моменту призначення нового посла України в США обов‘язки очільника дипустанови виконуватиме один зі старших дипломатів посольства. Нового посла в Україні ще не призначили.