Зеленський просить Верховну Раду розпустити ЦВК

18:38, 10.09.2019
Зеленський просить Верховну Раду розпустити ЦВК

Володимир Зеленський (фото: прес-служба президента України)

Президент Володимир Зеленський планує розпустити Центральну виборчу комісію.
 
Зокрема, Зеленський направив парламенту подання про дострокове припинення повноважень ЦВК.
 
У поданні він вказує, що Комісія "неодноразово проявляла недостатню виваженість або навіть політичну упередженість". На доказ цьому він наводить рішення ЦВК про відмову в реєстрації 28 кандидатів у народні депутати.
 
Зокрема Зеленський згадує позиціє ЦВК щодо 169 округу в Харкові, де комісія не реєструвала кандидатом "слугу народа" Олександра Куницького, який пізніше переміг в Олександра Грановського (і який має громадянство Ізраїлю, - ред.).
 

Також причиною для розпуску вказується позиція ЦВК щодо округу 198 на Черкащині, де суд скасував реєстрацію ЦВК народним депутатом самовисуванця Сергія Рудика.
 
"Крім того, надзвичайно дивними та непослідовними є дії Центральної виборчої комісії стосовно встановлення результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі №198", - йдеться в поданні Зеленського.
 
"Станом на день внесення цього подання результати виборів в одномандатному окрузі №198 Центральною виборчою комісією не встановленні".  
 
Як відомо, стаття 31 Закону про ЦВК передбачає, що повноваження всього складу Комісії можуть бути достроково припинені Верховною Радою за "вмотивованим поданням президента".
 
Рішення про дострокове припинення повноважень шляхом звільнення з посади всього складу Комісії приймається Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу.
 
Документ підписаний Зеленським 9 вересня. 10 вересня він надійшов до Верховної Ради.
 
Нагадаємо, перед виборами до Ради з'ясувалося, що в Харкові від "Слуги народу" до Ради балотується громадянин Ізраїлю блогер Олександр Куницький. Сам Куницький підтвердив, що має громадянство Ізраїлю і пообіцяв відмовитися від нього.
 
Також нагадаємо, суд за позовом "слуги народу" Наталії Д’яченко скасував перемогу самовисуванця Сергія Рудика на Черкащині. Наразі саме Сергій Рудик є депутатом Ради від 198 округу.