Звільнені моряки пройшли медогляд та розповіли про пережите

09:43, 08.09.2019
Звільнені моряки пройшли медогляд та розповіли про пережите

(фото Радіо Свобода)

Звільненим із російського полону українським морякам видали нову форму та відправили на медичне обстеження до центрального військового госпіталю Києва.

 

Разом із бранцями Кремля вирушили їхні рідні, пише ТСН.

 

За першими висновками лікарів, стан усіх пацієнтів задовільний – важких проблем не виявлено ні в кого.

 

"Слава Богу, важких станів немає. Практично всі в задовільному стані. Але поглиблений огляд уже покаже іншу інформацію, від цього залежить час їхнього перебування тут. Вони зараз знаходяться з родичами, вони не хочуть нікого бачити – навіть мене", - пояснив заступник керівника медичного закладу Олександр Циц. 

 

Тим не менше, журналістам вдалося поспілкуватися з кількома звільненими моряками.

 

Так, наймолодший з-поміж бранців, 19-річний Андрій Ейдер, вийшов разом із мамою попити кави. Він один із трьох, хто був поранений під час атаки росіян на українські кораблі, але запевнив, що зараз почувається нормально.

 

"Це повна переоцінка. Я маю тепер інший погляд на життя", - зізнався він про час, проведений у полоні.

 

При цьому додав, що наміру захищати рідну землю в нього тільки додалося: "Звісно! Як інакше?" 

 

Також вийшов прогулятися Володимир Варімез, який у неволі зустрів свої 27 років.

 

За словами заручника, ставлення росіян до них було нормальним – він міг виписувати газети, однак обмін став для нього сюрпризом. "Ні, ми не знали нічого. Нам сказали сьогодні о 4:00 годині: збирайтеся. Я спав, я не знав, що трапилося – переводять на іншу камеру? Супроводили всіх, все було закрито, багато поліцейських, ФСБ. А в літаку – наші, ми самі були", - розповів він.

 

21-річний Вячеслав Зінченко зізнався, що здогадувався про обмін.

 

Мрією моряка було поспати у темряві, бо світло в його камері не вимикалося. Сидів він разом із міністром однієї з російських республік, писав вірші, вчив англійську мову.

 

"Я заходжу в камеру і думаю: чому б не поголитися? А раптом завтра це може статися? Раптом? І я поголився, так скажемо, привів себе в порядок, ліг спати, як зазвичай опівночі. О 4:00 утра будять і кажуть: все, з речами – на вихід", - не приховує радості звільнений моряк. І додає, що тепер йому найбільша радість – бачити не заґратоване небо та мати можливість розмовляти з рідними. 

 

Як повідомляла УМ, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

 

Після цього, президент України Володимир Зеленський сказав, що домовленості з Володимиром Путіним щодо першого етапу завершення війни на Донбасі виконані.

 

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

 

Група Європейської народної партії, найбільша в Європарламенті, привітала Олега Сенцова та інших українців зі звільненням з російських в'язниць.

 

Керівництво ОБСЄ вітає обмін ув'язненими між Росією та Україною