ОПОРА вважає зняття недоторканності з народних депутатів спробою «рубати гордіїв вузол»

14:51, 03.09.2019
ОПОРА вважає зняття недоторканності з народних депутатів спробою «рубати гордіїв вузол»

Голова "ОПОРИ" Ольга Айвазовська

Голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська вважає зняття недоторканності з народних депутатів спробою "рубати гордіїв вузол", а не вирішити проблему, зберігаючи баланс.

 

"Мантра про зняття депутатської недоторканності є ефектом плацебо щодо реалізації запиту на справедливість від народу України. (...) Підігріте роками політиками суспільство бачить у рішенні про позбавлення імунітету парламентаріїв наближення їх до народу або можливість притягнення до відповідальності за скоєння злочинів. Утім, вирішили рубати гордіїв вузол сокирою, а не вирішити проблему, зберігаючи баланс", - написала Айвазовська на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

 

Вона зазначила, що європейські практики передбачають переважно обмежений імунітет, а не повну його відсутність. Зокрема, парламентарія можуть затримати на місці злочину або протягом наступного дня після його скоєння без дозволу парламенту, однак для проведення слідчих дій, прослуховування тощо потрібно звертатися до парламенту.

 

"Щодо Венеціанської комісії, то вона зазначила, що "в політичній системі з вразливою демократією, такою, як в Україні, повне скасування недоторканності може бути небезпечним для функціонування і автономії парламенту", - наголосила Айвазовська.

 

За її словами, "нехтування регламентом, який є таким самим законом України, як і будь-який інший, є шляхом у нікуди".

 

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за остаточне схвалення (в цілому) законопроекту №7203 про внесення змін до ст. 80 Конституції України, яким передбачено позбавлення народних депутатів недоторканності з 2020 року. За таке рішення проголосували 373 народні депутати.

 

Перед голосуванням президент України Володимир Зеленський прийшов на засідання Верховної Ради 9-го скликання та закликав депутатів проголосувати за зняття недоторканності.