США занепокоєні мілітаризацією анексованого Криму

10:35, 28.08.2019
США занепокоєні мілітаризацією анексованого Криму

Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон висловив занепокоєння мілітаризацією окупованого Росією Криму та ускладнену цим ситуацією в Чорному морі.

 

Про це він сказав у інтерв’ю "Радіо Свобода".

 

"Ми дуже цим занепокоєні. На Чорному морі є багато союзників-членів НАТО. Ми очікуємо, що по всьому Чорному морю буде збережений доступ для всіх прибережних держав і для інших торговельних сторін, які використовують Чорне море. Це ті питання, з яких ми з росіянами мали нелегкі дискусії, як і з багатьох інших питань, у яких вони намагаються втрутитися поза тими межами, яких сягають їхні легітимні інтереси", – наголосив Болтон.

 

Він додав, що США мали з Росією "деякі дуже відверті дискусії", що стосувалися контролю над озброєнням, і мають намір продовжувати їх.

 

"США будуть захищати свої інтереси в усьому світі, як і інтереси своїх друзів і союзників", – зазначив радник президента США.

 

В Міністерстві закордонних справ України заявили, що мілітаризація анексованого Криму й "поширення ядерної зброї в Чорноморському регіоні" — це виклик міжнародному порядку й безпеці.

 

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що "російський режим загрожує не лише Україні, а й усій Європі". 

 

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН, ухвалена 17 грудня 2018 року в зв’язку з мілітаризацією окупованого Криму, Чорного і Азовського морів, закликає Росію вивести свої війська з території півострова і засуджує нарощування російської військової присутності у Чорному і Азовському морях.

 

Як повідомляла УМ, радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон 27 серпня прибув до Києва, де сподівається провести продуктивні зустрічі з українськими чиновниками.