У КНДР заявили про загрозу нової холодної війни через випробування США крилатої ракети

08:49, 22.08.2019
У КНДР заявили про загрозу нової холодної війни через випробування США крилатої ракети

Офіційний представник МЗС КНДР заявив, що дії США та Південної Кореї можуть привести до початку нової холодної війни на Корейському півострові.

 

Про це повідомляє Центральне інформаційне агентство.

 

Невдоволення міністерства викликали спільні навчання США та Південної Кореї, а також те, що США випробували недавно крилату ракету.

 

У МЗС КНДР також невдоволено рішенням про постачання до Південній Кореї винищувачів F-35A

 

"На горизонті з'явилися небезпечні та незвичайні військові дії, які можуть спровокувати нову холодну війну на Корейському півострові та в регіоні", - заявили в МЗС.

 

Раніше, Міноборони США успішно випробувало крилату ракету середньої дальності, здатну нести ядерний заряд. 

 

"Міністерство оборони США здійснило льотне випробування конвенційно конфігурованої крилатої ракети наземного базування на острові Сан-Ніколас, штат Каліфорнія", - йдеться у повідомленні. 

 

У Пентагоні розповіли, що ракета успішно вийшла з наземної пускової установки та точно уразила ціль після більш ніж 500 кілометрів польоту.  

 

Наприкінці липня Генштаб Південної Кореї повідомляв, що північнокорейські військові провели пуск двох балістичних ракет.

 

Україна активізує діалог з НАТО через припинення ракетного договору.

 

США  2 серпня, офіційно вийшли з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), який ознаменував собою завершення "холодної війни". 

 

Нагадаємо, ДРСМД був укладений між СРСР і США в грудні 1987 року і вступив в силу в червні 1988 року. Підписаний  Договір про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД) забороняв обом ядерним наддержавам володіти наземними ракетами радіусом дії від 500 до 5000 км.

 

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Росію в тому, що вона доказово порушила умови Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і таким чином дала привід для розірвання угоди.