Ділянка дороги «Черкаси - Сміла», на якій загинув 30-річний байкер з Одеси, без балансоутримувача

16:50, 08.08.2019
Ділянка дороги «Черкаси - Сміла», на якій загинув 30-річний байкер з Одеси, без балансоутримувача

Виявляється, на Черкащині не лише одні з найгірших в Україні доріг, тут є ще й нічийні дороги, які нікому не належать.

 

Як з’ясувалося, 1,2 км дороги "Черкаси-Сміла", котру в народі називають смілянським шосе і де нещодавно сталася ДТП, в якому загинув 30-річний байкер з Одеси, а його дружина – у важкому стані в лікарні, не має господаря. Тож її ніхто не ремонтує. Вона вся у ямах і байкер на швидкості вскочив в одну з таких вирв, що коштувало молодій людині життя.
 

Про нічийну дорогу повідомив начальник управління патрульної поліції в Черкаській області Олександр Кокоба, інформує Zmi.ck.ua.

 

"Ця ділянку в принципі не можуть відремонтувати, тому що вона юридично нікому не належить. Жодна служба юридично не має права витрачати кошти на її ремонт. Ми неодноразово виступали ініціаторами нарад в Черкаській ОДА для порушення цього питання. Але цю частину дороги ніхто не може взяти на баланс,бо її ніхто не може передати на баланс, вона нікому не належить", - зазначає Кокоба.

 

 

За словами т.в.о. начальника сектору безпеки дорожнього руху черкаського обласного управління патрульної поліції Анатолія Милостяна, з’ясовано, що земля під дорогою належить приміському селу Руській Поляні.

 

"Але у сільський раді, у райадміністрації говорять, що ця дорога не їхня. Є паспорт дороги, яка називалась "Черкаси – Сміла", 1986-го року. Тоді, за ним, ця дорога належала Черкаському комунгоспу. Потім він розпався і зараз автошлях перебуває за межами Черкас. Відтак, місто ремонтує вулицю Смілянську до дорожнього знаку", - сказав Анатолій Милостян.

 

За його словами, через відсутність балансоутримувача щозими виникала проблема чистки дороги від снігу.

 

Як розповів Кокоба, минулого року питання розчистки ділянки дороги вирішили, домовившись, що 50% розчищує місто Черкаси, 50% - Черкаський район. Втім, наголошує він, питання балансоутримувача для змоги провести на цій дорозі, котра міститься при виїзді з Черкас у сторону Сміли, ремонт залишається невирішеним і потребує розголосу.

 

До речі, вирви на дорогах Черкащини – звичне явище не лише на розбитих дорогах. Черкаські дорожники залишають їх і на відремонтованих відрізках. Приміром, цього літа вони латали автошлях від Сміли до села Ротмістрівки і «не помітили» там ями на 3-4 чималих відрізках. Так і залишили їх без ремонту.

 

Тож тепер це серйозно загрожує життю водіїв, особливо тих, хто не знає цієї дороги і не встигне загальмувати, пізно  побачивши серед відремонтовано шляху кілька метрів суцільних ям.