Співпраця в оборонній промисловості - одна з ключових тем переговорів Зеленського в Туреччині

12:58, 06.08.2019
Співпраця в оборонній промисловості - одна з ключових тем переговорів Зеленського в Туреччині

Ключовими темами переговорів президента України Володимира Зеленського в Туреччині будуть культурні відносини, діаспорна співпраця, дипломатія та безпека, а також оборонна промисловість.

 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на QHA.

 

Сторони сподіваються домовитися про подальші спільні кроки в оборонній промисловості, адже вже мають високий рівень співпраці в розвитку ВМС України і Туреччини, в сфері безпілотних літальних апаратів, ракетних комплексів, літаків та іншої техніки, сказано в матеріалі.

 

"Відомо, що президент України Володимир Зеленський налаштований вирішити інфраструктурну проблему країни. Наводячи приклади з дорожньої системи Туреччини. Це підвищує досягнення турецьких підрядників. Це питання буде розглядатися на двосторонніх переговорах", - йдеться у матеріалі.

 

Обговорюватимуть також проблеми, пов'язані з російською окупацією Криму.

Зеленського як почесного гостя запросили на щорічну зустріч турецьких послів. "Таке запрошення - найкраще вираження поваги та довіри, проявлене до іноземного державного діяча, а також добра можливість для дружньої ​​України висловити себе у світі", - пише медіа.

 

5 серпня Офіс президента повідомив, що Зеленський 7-8 серпня перебуватиме з візитом у Туреччині, де зустрінеться з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом та Вселенським патріархом Варфоломієм.

 

Перше спілкування президентів України і Туреччини сталося 25 квітня, коли Ердоган привітав Зеленського з перемогою на президентських виборах. Тоді вони поговорили телефоном.

 

Національний лідер кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв, який супроводжуватиме президента в Туреччині, сказав: "Будемо продовжувати обговорення поглиблення стратегічного партнерства, збільшення торгового обороту наших країн. Реалізація торгових відносин, документ на стадії підписання".

 

Як повідомяла УМ, президенти України і Білорусі Володимир Зеленський і Олександр Лукашенко 31 липня провели телефонну розмову, під час якої обговорили взаємні візити й обговорили низку питан