Матіос: 300 тисяч закарпатців отримали угорський паспорт

18:28, 02.08.2019
Матіос: 300 тисяч закарпатців отримали угорський паспорт

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що, за даними підконтрольного йому органу, до 300 000 жителів Закарпаття мають угорське громадянство.


Про це повідомляє Радіо НВ.

 

«Відносно угорців в Закарпатті - ці цифри обраховуються до 10% населення Закарпаття. Порахуйте, скільки це є - більше 1,2 мільйона проживають на території Закарпаття, от більше 120 тисяч, а за опрацьованими нами даними — до 300 тисяч громадян України отримали угорські паспорти» , — заявив Матіос.

 

Дані, як додав глава військової прокуратури, збираються для ідентифікації українців, що мають доступ до державної таємниці або знаходяться на офіційних постах, і, в разі вчинення ними злочинів, проведення подальших процесуальних дій з урахуванням отриманої інформації.

 

Також він заявив, що на даний момент значна частина жителів Донецької і Луганської областей, які отримали російські паспорти, ідентифікована.

 

Документи Російської Федерації вже отримали понад 13 тисяч осіб.

 

«У нас є повна картина, нами зараз — в процесі слідства — встановлюються всі, хто отримав таке громадянство, як в частині Донецької і Луганської областей — це великі цифри. <...> На даний момент ми фактично володіємо ситуацією по більше 13 тисячах осіб — значна частина їх ідентифікована, вони перетинають лінію розмежування», — повідомив Матіос.

 

Головний військовий прокурор додав, що слідчі діють в законний спосіб, а деякі люди, які звернулися за отриманням російського паспорта, вже допитані під час перетину ними КПВВ на Донбасі.