Донський : Ющенка отруїли умисно. Докази є

10:52, 31.07.2019
Донський : Ющенка отруїли умисно. Докази є

Категоричну заяву про наявність доказів умисного отруєння третього президента України Віктора Ющенка в 2004 році зробив один із учасників групи слідчих, а нині начальник відділу ГПУ Олексій Донський, пише Obozrevatel.

 

"І ці докази повинні залишатися, я дуже сподіваюся, що за дев'ять років – відтоді, як нас відсторонили від справи, – їх не знищили. Ми встановили не тільки факт, але й мотив злочину", – сказав він.

 

Водночас Донський відкинув звинувачення у халатності слідчих і знищенні зразків крові Ющенка. "По-перше, кров закінчилася до того, як ми взялися за роботу, по-друге, ніхто її не знищував. Зразки були використані для аналізів, які проводилися у трьох країнах і підтвердили версію отруєння", – підкреслив він.

Довгий час головними підозрюваними у справі про отруєння Ющенка вважалися ексглава СБУ Ігор Смешко і його заступник Володимир Сацюк. Саме ці двоє силовиків стали ініціаторами вечері на дачі Сацюка у вересні 2004 року, на яку був запрошений і там же, ймовірно, отруєний діоксином Ющенко. 

 

Щоправда, в одному з інтерв'ю колишній начальник СБУ зізнався, що якби він поставив собі за мету отруїти Ющенка, то вона була б доведена до кінця.

 

Як повідомляла УМ, заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляє, що прокурор, який розслідував можливе отруєння колишнього Президента Віктора Ющенка, не знайшов складу злочину у даній справі.