Україна затримала танкер, яким Росія блокувала кораблі в Азові (відео)

14:24, 25.07.2019
Україна затримала танкер, яким Росія блокувала кораблі в Азові (відео)

(фото: facebook.com)

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали танкер Росії NEYMA, який блокував українські військові кораблі в Азові.

 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

 

"24 липня, за інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором Росії зайшов танкер NIKA SPIRIT, який за номером ІМО - 8895528, згідно даних міжнародної інформаційної системи EQUASIS ідентифіковано як вже відомий танкер NEYMA, що був використаний для перекриття Керченської протоки. Слідство встановило, що танкеру NEYMA, з метою приховання причетності у незаконних діях та акту агресії, які відбувалися 25.11.2018, російськими власниками змінено назву на NIKA SPIRIT", - повідомила СБУ.


На затриманому танкері проведено обшук, вилучено документи, записіи радіоперемовин під час нападу в Азові, бортові журнали. Також було допитано членів судокоманди, "вилучено документи необхідні для встановлення істини у провадженні". 


 

Затримане судно визнано речовим доказом щодо агресії Росії в Азові, наразі готується клопотання до суду про його арешт.


"Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ Росії представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів "Нікополь", "Бердянськ" та буксиру "Яни Капу" у Керченській протоці", - зазначили в СБУ.


Як йдеться в повідомленні, всупереч норм міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкеру NEYMA (ІМО 8895528, MMSI 273347000, прапор Росії).


"Такі незаконні дії сприяли насильницькій, із застосуванням зброї зупинці та захопленню прикордонниками ФСБ Росії українських військових кораблів разом із 24 членами екіпажу", - повідомляє СБУ. 


За фактом блокування танкером NEYMA Азову слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Військової прокуратури проводять досудове розслідування.


Згідно зібраних Військовою прокуратурою та слідчими СБУ доказів заочно повідомлено про підозру 15 посадовим особам вищого військового керівництва Росії, у тому числі одному контр-адміралу, двом віце-адміралам та генерал-полковнику.