Національний екзит-пол: до Ради проходять 5 партій

20:07, 21.07.2019
Національний екзит-пол: до Ради проходять 5 партій

Поза складом Верховної Ради залишились партія "Сила і честь" (4,4%), "Опозиційний блок" (3,3%), "Партія Шарія" (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,8%), "Українська стратегія Гройсмана" (2,2%), ВО "Свобода" (2,1%) та інші (фото: "Апостроф")

До Верховної Ради дев'ятого скликання проходить п'ять політичних сил.
 
Про це йдеться у даних Національного екзитполу, який проведений на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, КМІС та "Центру Разумкова".
 
Перше місце належить партії "Слуга народу". Її підтримали виборців 43,9%.
 
Друге місце за проросійською "Опозиційною платформою - За життя", за яку проголосували 11,5% українців.
 
Третє місце у партії "Європейська солідарність" - 8,9%.
 
Четверту сходину зайняла партія "Батьківщина", яка може рохраховувати на 7,6% голосів.
 
До парламенту також проходить політична сила "Голос" із результатом у 6,3%.
 
Поза складом Верховної Ради залишились партія "Сила і честь" (4,4%), "Опозиційний блок" (3,3%), "Партія Шарія" (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,8%), "Українська стратегія Гройсмана" (2,2%), ВО "Свобода" (2,1%) та інші.
 
Опитування виборців на виході з виборчих дільниць провели Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Генеральна сукупність екзит-полу - виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць).
 
Теоретично вибірка репрезентативна для України в цілому,  для всіх тих дільниць, на яких відбулися вибори. Опитано 10 тисячу 551 респондента на 300 виборчих дільницях. Застосовувалася методика "таємного голосування".
 
 
Разом з тим, до Національної поліції надійшло 1220 заяв та повідомлень про порушення на виборах.