Помилуваний політв’язень Литвинов вийшов на свободу

12:35, 13.07.2019
Помилуваний політв’язень Литвинов вийшов на свободу

(фото: Громадське)

Помилуваного політв’язня Сергія Литвинова, якого після передачі з Росії понад 4 місяці утримували в колонії Харкова, випустили на волю.


Про це повідомляє Громадське.

 

"Катували слідчі, прокурори й вищі люди, які перебувають у Москві в Путіна. Хочу сказати, що Путін – це нехороша людина. І катували, і знущалися, і принижували, і все, що можна було. Я нічого хорошого там так і не побачив, все було боляче і жорстоко", — розповів він про своє ув’язнення в Росії.

 

Як повідомляла УМ, президент Володимир Зеленський видав указ про помилування політв’язня Кремля Сергія Литвинова, якого Росія передала Україні для відбування покарання.

 

Як відомо, українця Сергія Литвинова заарештували в Росії ще 2014 року за надуманими звинуваченнями у вбивствах 38 фіктивних осіб у Луганській області, які він нібито вчинив, воюючи в лавах добробата "Дніпро-1". Однак пізніше ці звинувачення зняли - перед Литвиновим письмово вибачилася генпрокуратура Росії. Однак це не завадило росіянам відправити його за грати нібито за розбій на 8,6 років.
 
За словами Сергія Литвинова, його затримали в лікарні Ростова, куди він приїхав лікувати абсцес.
 
Після п'яти років, проведених в колоніях Ростова та Магадана, Литвинов опинився у Диканівській колонії №12 у Харкові.
 
Згідно з ухвалою Біловодського райсуду Луганської області, Литвинова перевели відбувати покарання з Росії в Україну за клопотанням Мін'юсту України.
 
Як пояснює координаторка "Медійної ініціативи за права людини" Марія Томак, той факт, що Литвинов в Україні, не означає автоматичного його звільнення.
 
За словами Томак, Литвинова звільнять, але Росія більше не передаватиме Україні політв’язнів за тією ж процедурою.
 

 

Як відомо, 11 липня Зеленський вперше провів телефонні переговори з Путіним. Офіційні відомства країн повідомили, що сторони обговорили звільнення полонених військових моряків та інших українських громадян на території Росії, продовження переговорів у Нормандському форматі.