Держкіно не видавало прокатного посвідчення на фільм Олівера Стоуна «Нерозказана історія України»

11:32, 12.07.2019
Держкіно не видавало прокатного посвідчення на фільм Олівера Стоуна «Нерозказана історія України»

Державне агентство України з питань кіно не видавало прокатного посвідчення на фільм Олівера Стоуна за участю Віктора Медведчука та Володимира Путіна, показ якого 16 липня у своєму етері анонсує канал "112 Україна".

 

Про це повідомив перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін, пише Детектор медіа.

 

Держкіно також не отримувало від каналу документів на видачу прокатного посвідчення на цей фільм.

 

За його словами, усі фільми мають отримувати прокатні посвідчення перед показом. Однак є колізія з певними жанрами, які можуть вважатися телепрограмами (наприклад, докудрами, скетчкоми, телевізійна документалістика). Сергій Неретін припустив, що юристи каналу "112 Україна" можуть розцінювати фільм "Нерозказана історія України" як телепрограму - телевізійну документалістику.

 

Нагадаємо, канал "112 Україна" 16 липня покаже фільм "Нерозказана історія України" Олівера Стоуна з Медведчуком та Путіним у головних ролях.

 

У стрічці режисер розповідає нібито історію України з 2003 року, називаючи війну з Росією громадянською війною, а Медведчука - "лідером опозиції". Росія в цьому фільмі не зображена як країна-агресор, режисер підтримує російську версію про події в Україні 2014 року.

 

Фільм базується на розповіді Віктора Медведчука та його дружини, телеведучої Оксани Марченко й доповнюється міркуваннями президента Росії Володимира Путіна.

 

Прем'єра стрічки відбулася 4 липня на італійському кінофестивалі в Таорміні, де були присутні Медведчук із дружиною.