Військовополонений моряк Олег Мельничук у листі в рідну Смілу дякує Україні за підтримку

18:18, 10.07.2019
Військовополонений моряк Олег Мельничук у листі в рідну Смілу дякує Україні за підтримку

(фото: facebook.com)

Більше 200 днів у російському полоні знаходяться 24 українські моряки. Днями одному з них - командиру рейдового буксира "Яни Капу" Олегу Мельничуку, вдалося передати листа своїм землякам на малу батьківщину у місто Смілу на Черкащині. 
 
Про це повідомляє місцеве видання "Сміла.ua".
 
У своєму листі командир дякує усім, хто його підтримує, пише, що допомога українців для полонених моряків дуже важлива у чужій країні.
 
Окрім цього, він дякує посольству України в Росії за їхню роботу.
 
"Дякуємо тим людям, які не дають нам голодувати, а саме - Івлєвій Вікторії. Спасибі вам за вашу працю", - наголошує у листі Олег Мельничук.
 
 
Він також пише, що вдячний адвокатам, які захищають і підтримують військовополонених моряків.
 
"Дякую, Україно, за підтримку! Слава Україні!", - завершує свого листа командир Олег Мельничук.
 
Раніше у Смілі розмістили борди на підтримку полоненого Олега Мельничука.
 
Як повідомляла "УМ", командир "Яни Капу" Олег Мельничук відмовився давати свідчення ФСБ. Нагадаємо також, Олег Мельничук у райсуді окупованого Сімферополя після захоплення попросив перекладача з російської мови.
 
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський запевнив, що він "працює вдень і вночі" для звільнення з полону Росії українських військових моряків.
 
При цьому президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія "в робочому порядку" вирішить питання із захопленими в Азові українськими моряками. "Ми спокійно в робочому режимі це питання вирішимо", - так російським ЗМІ прокоментував Путін звернення президента України Володимира Зеленського з проханням повернути моряків.
 
Перед цим Зеленський звернувся до Путіна із закликом звільнити полонених українських моряків: "Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!"
 
Як відомо, 25 травня Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків.
 
У Кремлі спочатку заявили, що Росія не збирається виконувати рішення трибуналу ООН щодо українських моряків. Однак 26 червня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і кораблів "за мить до дедлайну".
 
В українському МЗС отримали ноту від МЗС Росії із пропозицією щодо надання Україною письмових гарантій участі в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до законодавства Росії. Українські дипломати назвали таку пропозицію "цинічною".
 
Однак Зеленський розкритикував Клімкіна через відповідь на ноту Росії щодо звільнення моряків. За словами президента, Клімкін не говорив із ним про відповідь на ноту Росії щодо утримуваних Кремлем українських моряків. Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту.
 
Зауважимо, в МЗС України раніше заявляли, що мають план, як змусити Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків та кораблів. 
 
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.