Зеленський: «не дамо Медведчуку монополізувати телебачення»

15:56, 10.07.2019
Зеленський: «не дамо Медведчуку монополізувати телебачення»

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що в Україні не буде жодних інформаційних монополій телевізійного простору людьми з проросійськими поглядами.

 

Про це повідомляє пресслужба офісу глави держави.

 

"Під час війни будь-які люди, у яких не проукраїнське бачення, не можуть монополізувати український канал. Ми повинні з цим розбиратися… Жодних інформаційних монополій у нас не буде. Таким людям, як пан Медведчук, не дамо монополізувати наше українське телебачення", – сказав Зеленський у Борисполі, відповідаючи на запитання про телеканал NewsOne, який планував провести телеміст з російським "Россия 24".

 

Зеленський також зазначив, що питання заборони монополізації окремими суб’єктами інформаційного простору буде врегульоване на законодавчому рівні після обрання нового складу Верховної Ради.

 

Як писала "УМ", напередодні пропагандисти каналу "Росія24" анонсували телеміст з українським каналом NewsOne, який належить куму президента Росії Віктору Медведчуку. Активісти в Україні закликали приходити на протест, а "Національний Корпус" дав президенту Володимиру Зеленському 24 години на те, щоб відреагувати на ситуацію.
 
У свою чергу президент Зеленський звернувся до українців і до Путіна через телеміст Медведчука: українців він закликав не ставати інструментом для маніпуляцій політиків, а Путіна - поговорити в присутності Трампа, Мей та Меркель.
 
Глава СБУ Іван Баканов закликав зібрати РНБО через "телеміст" з агресором, а секретар РНБО Олександр Данилюк попросив припинити істерику, бо вважає анонсований телеміст "дешевою" маніпуляцією.
 
Врешті-решт NEWSONE повідомив, що скасовує так званий телеміст під назвою "Треба поговорити".
 
Однак генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ зареєструвала справу про замах на вчинення державної зради через пропозицію українського телеканалу NewsOne влаштувати так званий телеміст "Треба поговорити" з пропагандистським каналом "Росія 24". За словами Луценка, слідство встановило зв'язок між каналом і російським ВАТ "Промсвязьбанк", який фінансує і обслуговує державне оборонне замовлення Росії.
 
У свою чергу власник телеканалу NewsOne та бізнес-партнер кума Путіна Медведчука, депутат Тарас Козак звинуватив генерального прокурора Юрія Луценка в брехні.
 
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ініціювала перевірку телеканалу NewsOne, його підозрюють в розпалюванні ворожнечі.