Ув'язнений Росією український моряк Беспальченко одружився в СІЗО Лефортово

13:59, 26.06.2019
Ув'язнений Росією український моряк Беспальченко одружився в СІЗО Лефортово

(фото Татьяна Шевченко/Фейсбук)

Захоплений Росією військовий моряк Віктор Беспальченко та його наречена Тетьяна одружилися в слідчому ізолятору Лефортово в Москві.


Про це повідомив журналіст Роман Цимбалюк у Фейсбук.

 

"Сьогодні мені довелось побачити дуже неординарну подію — весілля за ґратами. В московському СІЗО "Лефортово" уклали шлюб наш військовий моряк Віктор Беспальченко та його наречена Тетьяна", — написав Цимбалюк.

 

За словами нареченої Віктора Безпальченка, в СІЗО відбувся лише розпис, справжнє весілля подружжя планує влаштувати після повернення Віктора на батьківщину.

 

 

 

Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
13 квітня рідні військовополонених моряків вирушили до Москви для участі в судових засіданнях.
 
17 квітня суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам.
 
Водночас Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків.
 
Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії звільнити 24 захоплених моряків та повернути три кораблі.