Звинувачений у держзраді Єфремов йде до Ради у складі Опоблоку

10:56, 15.06.2019
Звинувачений у держзраді Єфремов йде до Ради у складі Опоблоку

Олександр Євремов наразі перебуває під вартою (Укрфото)

Колишній "регіонал" Олександр Єфремов увійде до першої десятки виборчого списку "Опоблока" на позачергових виборах до Верховної Ради.
 
Про це заявив народний депутат Євген Мураєв в ефірі телеканалу "Україна".
 
За його словами, Єфремов займе місце Володимира Пилипенка, який ухвалив рішення не брати участь у виборчій кампанії.
 
"Єфремов вже три роки перебуває у місцях позбавлення волі за надуманими звинуваченнями", - заявив Мураєв.
 
Він додав, що це "допоможе його звільнити і привернути увагу ще до тисяч інакомислячих, які перебувають у місцях позбавлення волі через режим Порошенка".
 
Нагадаємо, Олександра Єфремова звинувачують у створенні так званої ЛНР, її фінансуванні, державній зраді, сепаратизмі та сприянні захопленню адміністративних будівель. 
 
Єфремова також підозрюють у керуванні незаконним голосуванням у Верховній Раді 16 січня 2014 року за так звані "диктаторські закони", а також за нанесення збитків державі (його компанії вигравали тендери за завищеними цінами у державного "Луганськвугілля". 
 
За "диктаторські закони" у Єфремова окремий судовий процес, як і за "Луганськвугілля", за ці статті його затримували в 2015 році, але випустили під заставу у 3,6 мільйонів гривень, які вніс соратник Борис Колесніков.
 
Ще одну справу проти Єфремова - за розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти Єфремова ГПУ закрила через відсутність складу злочину. 
 
Єфремов якось у суді казав, що не пам’ятає, скільки проти нього порушено справ.
 
Зауважимо, що Генеральна прокуратура затримувала Єфремова за одними статтями (корупційними), а судить за іншими (сепаратизм, держзрада).
 
8 травня 2018 року швейцарське Відомство з протидії відмивання коштів заявило, що на пов'язані з екс-регіоналом Олександром Єфремовим рахунки у Швейцарії з 2006 року надійшли 33 мільйони швейцарських франків.
 
30 липня 2016 року Єфремова затримали в аеропорту "Бориспіль" з квитком на Відень.