Яценюк - Зеленському: Росії наплювати на міжнародне право, вимагайте скликання Радбезу ООН

18:43, 26.05.2019
Яценюк - Зеленському: Росії наплювати на міжнародне право, вимагайте скликання Радбезу ООН

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк вважає, що рішення Міжнародного суду ООН з морського права про звільнення наших моряків і суден вимагає світової реакції.

 

Про це він написав у Фейсбук. 

 

“Треба сказати державам-членам Організації: якщо такі рішення Росії не указ, то так само захоплять ваших громадян, майно і судна», - наголосив Яценюк.

 

"Росії наплювати на міжнародне право. Вона згадує про нього тільки у власній інтерпретації", - підкреслив він.

 

Яценюк також звернувся до президента Володимира Зеленського: "Вимагайте негайного скликання Ради Безпеки ООН та реакції членів Групи Семи та ЄС".

 

"Вимагайте, щоб світ сказав своє слово. Бо голоси тих, хто хоче повернути Росію в ПАРЄ, зняти санкції чи дружити з нею - це слово не друзів і не права. Це - відголос краху світового устрою", - наголосив він. 

 

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал зобов’язав Росію звільнити українських моряків.

 

Україна очікує від РФ швидкого виконання наказу трибуналу щодо звільнення моряків.

 

25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
 
13 квітня рідні військовополонених моряків вирушили до Москви для участі в судових засіданнях.
 
 
17 квітня суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам.
 
 
Водночас Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків.
 
 
Президент Володимир Зеленський вважає, що виконання Росією наказу трибуналу ООН про звільнення українських моряків і кораблів може стати першим сигналом про готовність до припинення "конфлікту" з Україною.