ЦВК не встигає підготуватися до виборів і роздрукувати бюлетені

14:15, 23.05.2019
ЦВК не встигає підготуватися до виборів і роздрукувати бюлетені

Тетяна Сліпачук (фото: "Укрінформ")

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що за діючою процедурою системи закупівель ЦВК не встигне роздрукувати бюлетені та підготувати виборчий процес.
 
Про це вона сказала під час брифінгу у четвер, передає "Українська правда".
 
"На жаль, я сьогодні спостерігала заяву Максима Нефьодова, яка не відповідає дійсності у жодному своєму сенсі. І мені прикро це розуміти, тому що ЦВК ще з 2016 року підіймала це питання. І, безпосередньо я сиділа за одним столом з Максимом Нефьодовим у листопаді 2018 року, коли ми вирішували питання стосовно закупівель на президентські і порушували  питання, чому воно є ще більш нагальним для виборів народних депутатів", - сказала Сліпачук.
 
"Це не є чутками. Це була пряма відверта розмова, у якій було дуже тяжко знайти порозуміння. Для чого ми і зверталися з проханням ухвалити відповідні закони протягом всього часу. Неодноразово. І зверталися до Верховної Ради у тому числі", - додала вона.
 
Голова ЦВК наголосила, що порівняння Нефьодова закупівель для виборчого процесу з закупівлями для цирків, які подорожують Україною, недоречне.
 
Вона зазначила, що протягом процесу підготовки до президентських виборів були внесені зміни до наказу уряду, але цього не достатньо, щоб мати можливість провести всі тендерні процедури, тим більше за 58 днів, які залишилися до виборів.
 
Сліпачук звернулася до президента, парламенту і Кабінету міністрів із закликом негайно ухвалити необхідні рішення, які дозволять провести позачергові вибори народних депутатів 21 липня 2019 року у відповідності до законів України і найкращих демократичних європейських практик.
 
У протилежному випадку, за її словами, за діючою процедурою системи закупівель, ЦВК не встигне роздрукувати бюлетені та підготувати виборчий процес.
 
Щодо змін до закону про вибори народних депутатів, запропонованих Зеленським на розгляд парламенту, то голова ЦВК наголосила, що за два місяці до виборів не можна ухвалювати закон "з коліна", оскільки порушуються виборчі права громадян.
 
Також вона додала, що попри заяви про оскарження розпуску Ради, виборчий процес запущений і зупинити його неможливо.
 
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові парламентські вибори на 21 липня. Зеленський заявляє, що головним аргументом для розпуску Верховної Ради вважає "дуже низьку довіру громадян України до цієї інституції".
 
Напередодні голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що указ про розпуск парламенту суперечить діючій Конституції і він буде оскаржений у Конституційному суді.