Рішення трибуналу ООН щодо військовополонених моряків оголосять 25 травня

15:14, 10.05.2019
Рішення трибуналу ООН щодо військовополонених моряків оголосять 25 травня

(фото Громадське)

У Міжнародному трибуналі ООН з морського права завершилися слухання у справі українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.

 

Рішення щодо тимчасових заходів проти Росії планують оголосити орієнтовно 25 травня, пише Громадське

 

На засіданні 10 травня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль почала свій виступ зі слів, що суд з Росією — це єдина форма вирішення спору, адже дипломатичними шляхами питання вирішити не вдалося.

 

Зеркаль звинуватила Росію в порушенні імунітету військових кораблів, гарантованого Конвенцією ООН з морського права, вказує «Європейська правда».

 

«Імунітет військових кораблів є основоположним у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів», — сказала Зеркаль.

 

Адвокат Джонатан Гімблет, який надає Україні підтримку на слуханнях, заперечив провокативну поведінку українських кораблів у Керченській протоці, про що заявила Росія.

 

Тепер рішення щодо тимчасових заходів проти РФ планують оголосити орієнтовно 25 травня.

 

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

 

Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
13 квітня рідні військовополонених моряків вирушили до Москви для участі в судових засіданнях.
 
Нагадаємо, 17 квітня суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам.
 
Водночас Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків.