Траса біля Сміли нагадує зону відчуження (відео)

08:55, 02.05.2019

На початку весни обласна влада Черкащини обіцяла, що до Великодня усі ями на дорогах Шевченкового краю будуть полатані.
 
Однак місцеві жителі скаржаться, що деякі дороги досі перебувають у жахливому стані.
 
"Хочу поділитися враженням поїздки до себе додому.  Цього року Великдень ми вирішили відсвяткувати з моєю мамою, яка живе в Смілянському районі на Черкащині. Тим більше, що мій чоловік ще жодного разу там не був. І оскільки ми вирішили їхати машиною, бо так зручніше, то пізніше про це дуже пошкодували. Чому - дивіться самі", - обурилася у Фейсбуку Irina Lialyk і демонстує записане відео.
 
За її словами, трасу, котра веде зі Сміли до Умані, тяжко назвати дорогою: "Таке враження, ніби ми попали в якусь зону відчуження або на танкову дорогу - яма на ямі! ... Місцеві мешканці їздять польовою дорогою, це просто жах!"
 
"Але найбільше нас вразили вирізані шматки асфальту на дорозі, яку мають латати.  Люди, ви серйозно? Що там ремонтувати, якщо на дорозі суцільні дірки?", - дивується  Ірина.
 

І додає, мовляв, а я ще дивувалась, коли мама говорила, що в неї болить голова після поїздки до Сміли.  Та це й не дивно, зазначає, їхати по такій дорозі, та ще й у напіврозваленому автобусі, то тут не тільки голова болітиме.
 
"Шкода, що вона не болить у наших чиновників і їм не соромно за ці руїни. Вони собі спокійно смакували паскою в той час, коли в людських авто відлітали колеса. А що скажуть наші депутати? Що це не в їхній компетенції чи може не виділено кошти? То кого ж потрібно провезти по тій дорозі, щоб її нарешті відремонтували?", - підсумовує Irina Lialyk.
 
Між тим, як повідомляє "Громадське. Черкаси", за даними "Укравтодору", дороги державного значення у Черкаській області - одні з найгірших в Україні. Їхня протяжність - більше 1700 кілометрів і більше двох третин черкаських доріг потребують ремонту.
 
За словами начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислава Демиденка, на поточний середній ремонт шляхів Уряд передбачив близько 700 мільйонів гривень.
 
Ремонтувати деякі об’єкти розпочали 15-го березня.
 
До травня САД обіцяв провести ямковий ремонт на дорогах міжнародного значення, далі візьметься за національні дороги.
 
Насамперед в Службі автомобільних доріг збираються відремонтувати найбільш зруйновані ділянки дороги Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань.
 
На неї  передбачили майже половину всього бюджету - 300 мільйонів гривень.
 
Ці гроші підуть на поточний середній ремонт 2 км залізничного переїзду поблизу села Сигнаївка Шполянського району  вартістю 37 мільйонів гривень, 7 км ділянки дороги у  селі Гусакове Звенигородського району вартістю 138 мільйонів гривень, 2км. дороги у Доброводах Уманського району вартістю 48 мільйонів гривень, 5 км, дороги у  Гереженівці Уманського району вартістю 98 мільйонів гривень, 5 км об’їзду міста Шполи вартістю 92 мільйони гривень.
 
Декілька сотень мільйонів гривень витратять і на дорогу М-05 Київ-Одеса - від кордону з Київською областю до Жашкова в напрямку Умані. Цього року проведуть як поточний середній ремонт ділянки км 143+028 - км 152+918, так і ямковий ремонт уздовж всієї дороги, яка проходить через Черкаську область.
 
Також цього року вже відремонтували  2 км. дороги біля села Геронимівка Черкаського району - Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук-Черкаси-Чигирин-Кременчук, планують зробити 5 км об’їзду дороги біля Золотоноші - Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь. 
 
За інформацією Служби автомобільних доріг у Черкаській області, з початку 2019-го року підрядники залатали майже 15 тисяч квадратних метрів ям. Ще протягом року обіцяють залатати  відрізки доріг Чорнобай-Хрестителеве-Оржиця-Лубни. 
 
Софіївка-Драбів, Канів-Ліпляве-Прохорівка-Домантове,  Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь, від кордону Київської області до кордону з Полтавською областю, між селами Лисянського району - Шестеринці та Хижинці-Журжинці, Жашків-Корсунь-Шевченківський-Мошни, дорога Київ-Знам’янка у Смілянському районі, увесь відрізок дороги М-05 Київ-Одеса, який проходить Черкаською областю, 3 відрізки дороги від Звенигородки до Тального, відрізок дороги Р-04 Київ-Фастів-Біла Церква-Тараща-Звенигородка: від Звенигородки до Лисянки. 
 
Але загалом  у цьому році на Черкащині відремонтують лише 6% доріг державного значення, а  на капітальний ремонт черкаських доріг  цьогоріч чекати взагалі не варто. На це немає грошей. Тож зона відчуження тут розширюватиметьсяі надалі.