Філарет: Зеленський вибачився за жарт про томос

13:02, 27.04.2019
Філарет: Зеленський вибачився за жарт про томос

Майбутній президент Володимир Зеленський приніс Православній церкві України вибачення за жарт про томос.

 

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів Патріарх Філарет.

 

За його словами, у Православній церкві вибачення прийняли, на нього тепер ніхто не ображається.

 

"Звичайно, не можна називати Томос, за який ми боролися більше 25 років, "термосом". Зеленський вже вибачився за це, але це образливо для церкви, Томос, який має для нас велике значення, називати йогои "термосом". Але ми прощаємо новообраного президента за ці слова, і не ображаємося", — сказав він.

 

Також Філарет прокоментував слова Зеленського під час дебатів, де той дорікнув Петрові Порошенку про те, що, мовляв, томос, який він ставить собі в заслугу, – заслуга не Порошенка, а Філарета.

 

"Треба реально подивитися. Якби не було Київського патріархату, який я створив разом з народом православним, з архієреями, з духовенством, то могла би мова йти про томос, якби церкви не було? Ясно, що не було б. І тому заслуга в тому, що ми отримали томос, насамперед тих, хто побудував церкву. Але не треба применшувати і значення президента. Тому що церква була, і президенти попередні зверталися до Вселенського патріарха, але томосу не було. Тому звичайно, що є заслуга і президента Порошенка", - підкреслив Філарет.

 

Як повідомляля УМ, Православна церква України була створена 15 грудня на об'єднавчому соборі в Києві. Її очолив митрополит Епіфаній.5 січня в Стамбулі Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ, а наступного дня вручив його сувій Епіфанію.