40 років тому зник Володимир Івасюк

09:11, 24.04.2019
40 років тому зник Володимир Івасюк

(wikimedia.org)

24 квітня 1979 року зник Володимир Івасюк. У той день композитор прийшов у консерваторію на заняття і пообіцяв батькам бути о 13-ій, але додому Володимир більше не повернувся.

 

18 травня його знайшли повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія тодішньої влади — самогубство. Та в неї ніхто не вірить. Бо занадто багато підстав для сумнівів у намірі накласти на себе руки має життєствердна біографія Івасюка.

 
Так, за два місяці до смерті молодого композитора викликали в КДБ для бесіди з приводу гонорарів, які він повинен був одержати за вихід своїх платівок у Канаді. Володимира переконували передати ці гроші у "Фонд миру" в обмін на дозвіл виїхати в Америку. Але закордон геть не цікавив Івасюка.
 
І він відмовився. Між датою зникнення й датою смерті Івасюка є загадковий проміжок часу: майже місяць невідомості. 24 квітня 1979 року Володимир забіг додому, сказав, що повернеться за годину, і… зник.
 
Поліція вела пошуки до 11 травня, потім закрила справу. А тіло знайшов начебто випадковий солдат, що наткнувся на нього в лісі 18 травня.

Дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають архіви цієї справи. Усі папери зберігаються в Москві під грифом «таємно». Генеральна прокуратура вже незалежної України двічі поновлювала розслідування обставин смерті Івасюка: у 2009 та 2014 роках.

У лютому 2015-го прокурор Львівщин Роман Федик заявив: Івасюка вбили працівники КДБ. 
 
 

Володимиру було 30 років.