У Зеленського відповіли Мустафі Джемілєву про окупований Крим

17:21, 15.04.2019
У Зеленського відповіли Мустафі Джемілєву про окупований Крим

(фото: facebook.com/ze2019official)

У команді кандидата в президенти Володимира Зеленского у відповідь на звернення лідера кримських татар Мустафа Джемілєва заявили, що Крим є територією України, а з президентом Росії Володимиром Путіним доведеться зустрічатися, але не на окупованих територіях.
 
Про це "Укрінформу" повідомили в прес-службі Зеленського.
 
Там, зокрема, погодилися з тим, окупація Криму незаконна, а "так званий референдум не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського, та іншого етнічного походження".
 
У команді Зеленського наголосили, що Крим був, залишається та буде частиною України, яка має повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за всі завдані окупацією збитки.
 
"Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або у використання суверенні території України та її громадян - це не може бути предметом переговорів та домовленостей!", - йдеться в листі.
 
Там також зауважили, що неготові пожертвувати Кримом в обмін на домовленості щодо деескалації на Донбасі.
 
Разом із тим у Зеленського підкреслили, що "військове рішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників".
 
"І це означає, що говорити з владою Росії нашим офіційним представникам прийдеться. Але це має відбуватись за участю західних партнерів України, і за жодних обставин - не на окупованих територіях нашої держави", - підкреслили в штабі.
 
Також в заяві йдеться про те, що з урахуванням того, що зараз робить Росія на Донбасі та у Криму, "питання про зняття економічної блокади тимчасово окупованих територій розглядатися не може".
 
У Зеленського підкреслили, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною.
 
Нагадаємо, раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв звернувся до Володимира Зеленського і поставив йому п'ять запитань про окупований Крим:

 

1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Чи ви все ж вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?

 

2. Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

 

3. Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

 

4. Деякі кандидати в президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

 

5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію - тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?