Угорський суд покарав півсотні українців за шахрайство з громадянством

18:29, 13.04.2019
Угорський суд покарав півсотні українців за шахрайство з громадянством

В угорськму місті Ньїредьгаза районний суд ухвалив вироки 51 українцю, обвинувачених у фальшуванні документів при отриманні угорського громадянства.

 

Як повідомляє видання Mukachevo.net з посиланням на прес-секретаря суду Далма Решана, судове рішення було ухвалено 11 квітня.

 

"12 обвинувачених засуджено до умовних вироків – від 2 до 10 років ув'язнення. На 39 українців, які намагалися шахрайським способом отримати громадянство Угорщини, накладено штрафи розміром 50 тис. форинтів (приблизно 5 тис. грн)", - повідомив Решан.

 

Найбільший строк отримали двоє обвинувачених, які мають подвійне громадянство Угорщини та України. 

 

"Вони визнали, що вдавалися до шахрайства та фальсифікації у допомозі українцям здобути громадянство Угорщини за грошову винагороду. Обвинувачені шукали громадян України, які не володіють угорською мовою, а пізніше й тих, які добре володіють. Далі виготовлялися українські паспорти, де одні фотографії замінялися на інші. Таким чином вдавалося подавати фальшиві документи іншими особами і проходити тест на знання угорської мови у районних відділеннях", – йдеться у повідомленні.

 

Шахрайську схему було організовано з 2014 року. 

 

Угорське громадянство за спрощеною процедурою можна отримати з 2011 року. 

 

Станом на початок 2019 року Генпрокуратура Угорщини порушила щонайменше 370 проваджень проти українців за фальшування документів на отримання угорського громадянства.