У Росії 20 полоненим морякам провели психіатричні експертизи

14:32, 10.04.2019
У Росії 20 полоненим морякам провели психіатричні експертизи

(Depo.ua)

У відношенні 20 військовополонених українських моряків в Росії проведена комплексна комісійна амбулаторна психолого-психіатрична судова експертиза.


Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

 

Полозов повідомив, що адвокатів до моряків на час проведення експертизи не допустили. Відповідні дії слідства будуть оскаржені.

 

"Судові засідання по розгляду клопотання слідства про продовження строків тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків відбудуться наступного тижня. Точні дати поки Лефортовським районним судом Москви не призначені. Орієнтовно 16-17 квітня", - написав він.

 

Він зазначив, що щодо останньої четвірки експертиза відбудеться до кінця поточного тижня.

 

Росіяни також хочуть провести експертизи працездатності артилерійських установок МБАК "Нікополь" і МБАК "Бердянськ".

 

 

Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
15 січня Росія влаштувала суд за закритими дверима для захоплених в Азові українських моряків. 16 січня стало відомо, що Лефортовський суд Москви залишив у СІЗО до 24 квітня всіх 24 полонених українських моряків.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
А 15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.

 

  •