У Польщі хочуть судити суддів і прокурорів комуністичних часів

12:38, 20.03.2019
У Польщі хочуть судити суддів і прокурорів комуністичних часів

Слідчий відділ Інституту національної пам’яті Польщі направив до Дисциплінарної палати Верховного суду РП та дисциплінарних судів подання про зняття недоторканності із сімох судів і прокурорів комуністичних часів.

 

Про це заявив міністр юстиції, генпрокурор Польщі Збігнєв Зьобро, повідомляє ЗІК з посиланням на Onet.pl.

 

"Йдеться про справи, що стосуються незаконного позбавлення волі під час воєнного стану у Польщі (1981-1983 рр. – ред.)", – зазначив Зьобро.

 

Він додав, що слідчий підрозділ ІНП РП, зокрема, пропонує позбавити недоторканності двох суддів Верховного суду, що ще донедавна виконували свої обов’язки. 

 

"Ми хочемо, щоб люди, які вчинили злочинні дії, за це відповіли. Важливо, що серед тих, щодо кого прокурор ІНП вимагає зняття недоторканності, двоє суддів Верховного суду, один із яких, зараз вже на пенсії, але до кінця минулого року все ще був суддею Верховного суду", – підкреслив генпрокурор.

 

"Справа перебуває на ранній стадії розгляду, тому ми не розголошуємо їхні прізвища", – додав він.

 

Директор Центральної комісії з розслідування злочинів проти польського народу та заступник генерального прокурора Анджей Позорський підтвердив, що "скеровано сім заяв про зняття недоторканності". 

 

"Дві заяви внесено до Дисциплінарної палати Верховного суду РП, оскільки вони стосуються суддів, які виносили рішення у Верховному суді, одна заява була направлена ​​до Дисциплінарного суду при Апеляційному суді – через те, що суддя ще працює на своїй посаді, а чотири заяви направлено до Дисциплінарного суд при Генпрокуратурі, тому що йдеться про чотирьох колишніх прокурорів", – пояснив Позорський.

 

"Розслідування стосується так званих судових злочинів. Це найбільше розслідування, за увесь час існування Інституту національної пам’яті: і з огляду на осіб, які можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, і з огляду на предмет розслідування", – додав Позорський.