Чоловіки в Україні зможуть йти в оплачувану відпустку з народженням дитини

16:10, 19.03.2019

У Верховній раді України зареєстрували законопроект "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про відпустки", який дозволить чоловікам брати 10-денну оплачувану відпустку у зв’язку з народженням дитини.
 
"У зв'язку з народженням дитини, батькові, який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини, на підставі свідоцтва про народження надається оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів", - йдеться у проекті закону.
 
Також, у пояснювальній записці автори стверджують:
 
"Це дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівних можливостей в процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини".
 
Зараз відпустка тривалістю до 14 календарних днів без збереження заробітної плати надається за бажанням чоловікові, чия дружина перебуває у післяпологовій відпустці.
 
За даними міжнародної організації Save the Children Ukraine, Україна посідає 78 місце у світі за рівнем материнського комфорту, пише "Українська правда. Життя".
 
Можливість отримати відпустку після народження дитини для тата, передбачена у законодавстві ряду країн, зокрема в Норвегії - там передбачено два тижні додаткової оплачуваної відпустки.
 
В Ісландії зокрема тато може отримати три місяці нарівні з жінкою. Йому виплачується допомога у розмірі 80% від його середнього заробітку.
 
Таке право в чоловіків є й у Великобританії, де батько може провести 2 тижні з дитиною зі збереженням зарплати до 90%.
 
У Португалії закон зобов’язує батька провести 5 днів з дитиною. Відпустка оплачується, у разі відмови - штраф.