У Польщі шість партій опозиції об'єдналися проти керівної

11:21, 25.02.2019

У Польщі шість опозиційних партій об'єдналися в блок під назвою "Європейська коаліція" з метою кинути виклик керівній партії "Право і справедливість" (PiS) на виборах до Європарламенту в травні 2019 року.
 
Про це повідомляє TVN24.
 
"Ми створюємо "Європейську коаліцію" для захисту Польщі від антиєвропейських сил, проти тих, хто послаблює, руйнує позицію Польщі в Європейському союзі, - заявив голова партії "Громадянська платформа" Гжегож Схетина. 
 
Також альянс має намір спільного походу на вибори президента та в парламент у Польщі наступного року.
 
"Починається боротьба. Ми усвідомлюємо, що це початок виборчої кампанії, цілої виборчої системи, яка завершиться у квітні наступного року президентськими виборами після європейської кампанії та парламентської кампанії до Сейму і Сенату", - підкреслив Схетина.
 
За його словами, PiS "боїться поразки на виборах". 
 
До блоку увійшли партія "Новочесна", "Громадянська платформа", Союз демократичних лівих сил (SLD), "Польська селянська партія", Зелені та партія "Зараз!".
 
Зауважимо, раніше лідер найбільшої опозиційної партії Польщі "Громадянська платформа" Гжегож Схетина порівняв нинішню ситуацію в Польщі з Україною за часів Януковича.
 
Нагадаємо також, в Польщі колишній мер міста Слупськ та перший відкритий гей серед політиків країни Роберт Бедронь зареєстрував опозиційну до влади партію під назвою "Весна".