Суд Росії залишив 4 українських військовополонених в СІЗО

19:58, 20.02.2019
Суд Росії залишив 4 українських військовополонених в СІЗО

(фото hromadske)

Суд Росії відхилив апеляції на рішення для Андрія Артеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороки та Олега Мельничука, зазначив координатор адвокатів моряків Микола Полозов.

 

Моряки будуть під вартою до кінця квітня, повідомляє Громадське.

 

Засідання традиційно відбулося в закритому режимі.

 

Уперше на розляді апеляцій суд погодився додати до справи копії резолюції ПАРЄ, які вимагають від Росії негайно звільнити моряків як військовополонених та поводитися з ними відповідно до положень Женевських конвенцій.

 

Зазначимо, що суд розглянув уже 20 апеляцій та всі відхилив. Розгляд апеляцій ще чотирьох моряків перенесли через неналежний переклад процесуальних документів українською (суд мав розглянути апеляції 18 лютого). Дата нового засідання ще не призначена.

 

Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.Троє хлопців були поранені: Андрій Артеменко, Василь Сорока та Андрій Ейдер.Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.15 січня Росія влаштувала суд за закритими дверима для захоплених в Азові українських моряків. Прокурори Кремля домагалися продовжити їх арешт до кінця квітня. Моряків, що прибули в суд, вітали оплесками та вигуками "Слава Україні".16 січня стало відомо, що Лефортовський суд Москви залишив у СІЗО до 24 квітня всіх 24 полонених українських моряків.24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.