До Православної церкви України перейшли вже понад 300 парафій УПЦ МП

15:00, 12.02.2019

Рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до новоствореної Православної церкви України ухвалили вже понад 300 парафій. 

 

Про це повідомляє ТСН

 

Найактивніше переходять парафії на заході та в центрі України, за рахунок Житомирщини значно активізувалася північна Україна. Поступово тривають переходи на Півдні та в столичному регіоні. Водночас, на сході України процес відбувається значно повільніше, хоча вже й зафіксовані перші рішення перейти до ПЦУ парафій УПЦ МП на Харківщині.

 

 

Найбільше переходів наразі зафіксовано у Вінницькій області, однак її активно наздоганяє Волинська область. Також багато парафій ухвалили рішення перейти до ПЦУ в Хмельницькій, Житомирській, Рівненській та Львівській областях. Зокрема, у Сокальському районі на Львівщині рішення про перехід до ПЦУ ухвалили абсолютні всі парафії УПЦ МП.

 

Як повідомлялось, Митрополит Епіфаній під час промови після інтронізації у Софії Київській закликав православних ієрархів та мирян єднатися навколо Православної церкви України.

 

Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня вручив Томос про автокефалію очільнику канонічної Православної церкви в Україні митрополиту Епіфанію під час літургії у соборі святого Георгія в Стамбулі.