Старообрядці Чернівців вийшли з підпорядкування митропоії Москви

09:22, 24.12.2018
Старообрядці Чернівців вийшли з підпорядкування митропоії Москви

Село Біла Криниця - центр старообрядницької церкви на Буковині (ілюстративне фото)

Старообрядницька релігійна громада Чернівців заявила про вихід з підпорядкування Московської митрополії.
 
Про це повідомив "Укрінформу" головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької облдержадміністрації Сергій Бухаров.
 
"Старообрядницька релігійна громада, храм якої знаходиться на вулиці Олега Кошового в Чернівцях, офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії Російської старообрядницької церкви та забрала з своєї назви та статуту будь-яку згадку про країну-агресор. Тепер ця громада діятиме автономно", - сказав Бухаров.
 
Це перша міська релігійна громада, яка офіційно заявила про таке рішення та зареєструвала заяву, повідомив чиновник.
 
"Цьому бажанню громади передувало рішення клерикального центру Росії щодо зняття з отця Леонтія сану священика. Всупереч волі Росії, він продовжив служити у храмі незважаючи на погрози відлучення. Обласна рада церков стала на захист отця Леонтія, його підтримали всі конфесії", - поінформував Бухаров.
 
Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада прийняла закон про перейменування церков, яким зобов’язує конфесію під назвою "Українська православна церква" вказати приналежність до Росії. 22 грудня президент України підписав цей закон.