«Простягаю руку, щоб разом торувати шлях до єдності»: лист глави УГКЦ до Епіфанія

10:43, 19.12.2018
«Простягаю руку, щоб разом торувати шлях до єдності»: лист глави УГКЦ до Епіфанія

Святослав від імені Української греко-католицької церкви простягає руку Епіфанію та усім православним братам, й пропонує почати разом шлях до єдності (фото: ugcc.ua)

Очільник Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав звернувся до предстоятеля Об’єднаної православної церкви України Епіфанія.
 
Лист Блаженнішого Святослава опублікований на сайті УГКЦ.
 
"Особисто та від імені Синоду єпископів Української Греко-католицької церкви сердечно вітаю Вас з нагоди завершення Об’єднавчого собору, плодом якого стало обрання Вас на Предстоятеля Православної церкви України", - йдеться у зверненні.
 
Блаженніший Святослава нагадав, що українські і Греко-католицька, і Православна церква - є "церквами Володимирового хрещення, які були зроджені в купелі дніпровських вод".
 
"Ми живемо однією літургійною спадщиною … Хоч ще сьогодні ми не перебуваємо в повному євхаристійному сопричасті, однак покликані спільно долати перешкоди, які стоять на шляху до єдності. Цю історичну місію та фундамент майбутнього патріархату об’єднаної Київської церкви заклали ще славні церковні мужі Петро Могила та Йосиф Велямин Рутський", - написав очільник УГКЦ.
 
Він додав, що від імені Української греко-католицької церкви простягає руку Епіфанію та усім православним братам, й пропонує почати разом шлях до єдності.
 
"Бо від того, наскільки ми сьогодні будемо плекати єдність і долати те, що нас розділяє, залежить майбутнє Церкви, нашого народу та Української незалежної європейської держави. Саме Бог є тим, хто об’єднує нас довкола себе", - йдеться в листі.
 
Як повідомляла "УМ", раніше глава Об’єднаної церкви митрополит Київський Епіфаній пояснив, що Православна церква України буде незалежною від Константинополя.