Депутата Сергія Березкіна у Раді не дозволили притягнути до відповідальності за розкрадання грошей

13:41, 20.11.2018
Депутата Сергія Березкіна у Раді не дозволили притягнути до відповідальності за розкрадання грошей

Станіслав Березкін не буде притягнутий до відповідальності через відсутність підтримки вимог прокурорів у парламенті (фото: Українська правда)

Депутати Верховної Ради не дали дозволу на зняття недоторканності, притягнення до відповідальності, затримання та арешт члена парламентської групи «Воля народу» Станіслава Березкіна.

Про таке рішення, прийняте 20 листопада, повідомляє Українська правда.

Подання на притягнення Станіслава Березкіна до відповідальності озвучив генпрокурор Юрій Луценко. Він розповів, що САП підозрює Березкіна у справі про розкрадання в "Ощадбанку".

За словами генерального прокурора, холдинг нарародного депутата заволодів 20 мільйонами доларів.

Станіслав Березкін порівняв подання на себе з "поганим детективним романом, де є домисли, але немає фактів" і заявив, що НАБУ говорить неправду про привласнення ним коштів.

Після обговорення спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив, що ставитиме на голосування три питання окремо – про зняття недоторканості, про згоду на затримання і згоду на арешт.

Однак перше питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності набрало лише 160 голосів.

Відповідно інші питання уже не ставили на голосування.

"Повідомляю генерального прокурора, що його подання не було підтримане в залі Верховної Ради", - сказав Парубій.

Нагадаємо, у кінці 2016 року повідомлялося, що державний "Ощадбанк" відсудив у співвласників агрохолдингу "Креатив" Юрія Давидова та Максима Березкіна, 200 мільйонів доларів. Всього Березкін і Давидов винні "Ощадбанку" 300 мільйонів доларів за фіктивними кредитами.

У справі про привласнення коштів "Ощадбанку" правоохоронці затримували сина Березкіна Максима. Проте згодом суд відпустив його під заставу у 5 мільйонів гривень.

Загалом у справі затримано 10 осіб, яким повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи. Всі вони вийшли під заставу.

Слідство вважає, що упродовж вересня 2013 – січня 2014 року бенефіціари "Креативу" у змові зі службовцями АТ "Ощадбанк", ТОВ "ЗМЖ", працівниками ПАТ "Креатив Груп" і ТОВ "Кредитне Брокерське Агентство" заволоділи 20 мільйонами доларів.

Банк уклав з "Креативом" договір на 20 мільйонів доларів кредиту, хоча наявне забезпечення дозволяло видати кредит на 7 мільйонів.

Станіслав Березкін із сином були засновниками холдингу "Креатив".

Народного депутата підозрюють у вчинені злочинів передбачених ч.3 ст.27 (види співучасників), ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України.

У САП повідомляли, що готують подання на зняття недоторканості із Станіслава Березкіна.