Роман Сущенко готовий просити про помилування - захисник

14:59, 12.09.2018

Український журналіст, політв’язень Роман Сущенко, незаконно засуджений в Росії до 12 років колонії, готовий просити про помилування.
 
Про це повідомив його громадський захисник Марк Фейгін в ефірі телеканалу "Прямий".
 
"Роман готовий написати цей нещасний папір з проханням про помилування, я не бачу в цьому жодної проблеми, Роман зі мною згоден. Неважливо, що ти напишеш, головне, опинитися в Києві, це моя думка", - пояснив Фейгін.
 
Водночас він наголосив, що Сущенко не визнає провини та не згоден з ухваленим рішенням.
 
"Звернення за помилуванням абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину. У Романа помер батько в лютому, і тому у нього є підстави сподіватися ще побути зі своєю мамою, яка теж дуже стара людина, на восьмому десятку", - зазначив Фейгін.
 
Він розповів, що під час засідання у Верховному суді Росії захист наполягав на виправдувальному вироку або зменьшенні строку покарання.
 
"Ми далі будемо оскаржувати рішення. Ми наполягали на виправдувальному вироку. Роман як не визнавав вини, так і не визнає. У своєму останньому слові він сказав про те, що вважає вирок суду першої інстанції незаконним, необґрунтованим і наполягав на виправдувальному вироку. Інша річ, що з урахуванням усіх обставин, які були нами приведені, ми вважали, що можна було б зменшити термін покарання", - наголосив він.
 
Захисник додав, що вони розраховують на політичну участь керівництва України у досягненні домовленості щодо обміну Романа. На його думку, Сущенка можуть обміняти на перекладача прем’єра Володимира Гройсмана Станіслава Єжова, якого підозрюють у роботі на спецслужби Росії та звинувачують у держзраді.
 
За словами Фейгіна, Сущенка не підтримує голодування та звертався до політв’язня Олега Сенцова, щоб той "не витрачав своє здоров’я". 
 
Фейгін підтвердив, що захист планує звертатися у ЄСПЛ, та розповів, що проситиме, щоб Сущенка не етапували у колонію, а залишили в СІЗО Лефортово.