Трамп вимагав від Пентагону вбити Асада - Washington Post

10:41, 05.09.2018

Президент США Дональд Трамп у 2017 році після хімічної атаки проти цивільних вимагав від Пентагону ліквідувати президента Сирії Башара Асада.
 
Про це йдеться у новій книзі члена редколегії Washington Post Боба Вудворда, уривки з книги опубліковані на сайті газети.
 
Після хіматаки в квітні 2017-го Трамп зателефонував голові Пентагону Джеймсу Меттісу і заявив: "Давайте, ***, вб’ємо його! Нумо діяти! Давайте вже, ***, повбиваємо їх!".
 
У відповідь Меттіс сказав, що займеться цим, а своєму раднику заявив: "Ми не будемо нічого такого робити. Ми будемо діяти більш зважено".
 
Потім в процесі консультацій були розроблені варіанти проведення військової операції проти Сирії, яку Трамп зрештою і схвалив. Були завдані обмежені ракетні удари в Сирії по військових об’єктах, де могли виготовляти хімічну зброю.
 
У Білому домі згодом відреагували на дану інформацію. Там заперечують, що Трамп вимагав убити Асада, пише CNBC.
 
"Ця книга - це не більше ніж сфабриковані історії, багато з них вигадані колишніми незадоволеними співробітниками для того, щоб показати президента з поганої сторони. ... Іноді нетрадиційно, але він завжди домагається результатів. Демократи і їх союзники в засобах масової інформації розуміють, що політика президента працює, і з таким успіхом, що ніхто не зможе перемогти його в 2020 році, навіть близько", - заявила прес-секретар глави Білого дому Сара Сандерс.
 
Напередодні президент США Дональд Трамп застеріг президента Сирії Башара Асада та його союзників від "нерозсудливого нападу" на сирійських повстанців у контрольованій ними провінції Ідліб