Верховна Рада оприлюднила текст змін до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО

10:23, 04.09.2018
Верховна Рада оприлюднила текст змін до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО

Пропонується зафіксувати в Конституції європейську ідентичність українського народу (фото: rudenko.kiev.ua)

Президент Петро Порошенко пропонує закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Основного закону.
 
Текст президентського законопроекту №9037 про внесення відповідних змін до Конституції України оприлюднено на сайті Верховної Ради.
 
"Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", - йдеться у пояснювальній записці.
 
Пропонується зафіксувати в Конституції і європейську ідентичність українського народу.
 
У статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".
 
Статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".
 
Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно із яким Кабінет міністрів "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".
 
Президент України вніс до Верховної Ради подання на зміни до Конституції 3 вересня. Тоді повідомлялося, що проект передбачає зміни до трьох статей Конституції, які передбачають відповідальність парламенту, уряду та президента щодо євроатлантичного напрямку.
 
Як повідомляла "УМ", під час виступів на День Конституції та День Незалежності Петро Порошенко пообіцяв внести зміни до законодавства, які закріплять євроінтеграційні прагнення України.
 
Нагадаємо, 10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

1 вересня 2017 року вступила в дію Угода про асоціацію України та ЄС.