Медведчук впевнений, що Росія не дасть Олегу Сенцову померти у в'язниці

10:29, 02.09.2018
Медведчук впевнений, що Росія не дасть Олегу Сенцову померти у в'язниці

Медведчук стверджує, що на шляху звільнення українського режисера - кілька питань "форми" і "змісту" (фото: Comments.ua)

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук заявив, що Росія не допустить смерті українського режисера Олега Сенцова у в'язниці.
 
Про це він сказав в інтерв'ю The Independent, яке належить російському олігарху Олександру Лебедєву.
 
"Ви справді вважаєте, що Росія допустить, щоб це (смерть Сенцова, - ред.) сталося? Існує така річ, як примусове годування. Це допускається за правилами тримання під вартою", - підкреслив кум Путіна, додавши, що веде переговори про звільнення Сенцова.
 
Медведчук стверджує, що на шляху звільнення українського режисера - кілька питань "форми" і "змісту". 
 
За його словами, Україна несе відповідальність за створення для себе ряду проблем, "висуваючи ультиматуми" та "вдаючись до політичного тиску".
 
"Ви також повинні думати про процес його звільнення. Ви або показуєте, що він не винен, приймаючи рішення в Європейському суді, або отримаєте помилування. Вам потрібно подати особисту заяву Путіну, щоб це питання було розглянуте", - зазначив він.
 
Лідер "Українського вибору" також заявив, що не бачить "нічого спільного" у ситуації з Олегом Сенцовим і Василем Стусом. 
 
За його словами, у той час він був лише "молодим адвокатом, якого відправили розглядати справу, яку інші вважали незручною, і він не міг діяти по-іншому".
 
"Стус засуджував радянську владу і не вважав її законною. Кожен вирішує свою долю. Стус визнав, що агітував проти радянської влади. Його визнали винним за законами того часу. Коли закони змінились, справу було закрито. На жаль, він помер", - розповів Медведчук.
 
Наприкінці серпня Віктор Медведчук звинуватив омбудсмена Людмилу Денісову у зриві переговорів щодо Олега Сенцова. "Вона поводиться не як уповноважений з прав людини, а як політик. Її дії необачні", - зазначив Медведчук.
 
Нагадаємо, російські тюремники вчергове відмовили в помилуванні Олега Сенцова. Вони хочуть, щоб він особисто попросив про звільнення.
 
Як відомо, навколо зйомок фільму "Птах душі" про українського поета Василя Стуса розпочався скандал, коли стало відомо, що зі сценарію були вилучені сцени за участі персонажа на ім’я Віктор Медведчук. За словами актора Геннадія Попенка, це нібито було зроблено після погроз за особистим "проханням" політика Віктора Медведчука, який свого часу був адвокатом Василя Стуса.
 
Режисер фільму про Василя Стуса Роман Бровко після розголосу та скандалу пообіцяв дозняти сцени із Віктором Медведчуком, які зникли із фільму нібито через задовгий хронометраж.
 
Сам Медведчук загрожує судом і забороною у разі виходу в прокат фільму про Стуса. Син Василя Стуса відмовився співпрацювати з авторами фільму про його батька. При цьому незабаром спливло відео ще 2013 року, на якому Дмитра Стуса помітили серед журі поетичного конкурсу Віктора Медведчука.