Манафорт співпрацював з Пінчуком та допомагав Порошенку - Рік Гейтс

08:36, 08.08.2018
Манафорт співпрацював з Пінчуком та допомагав Порошенку - Рік Гейтс

Рік Гейтс - колишній партнер Пола Манафорта (фото Getty Images)

Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді заявив, що екс-радник Віктора Януковича безкоштовно допомагав Петру Порошенко та працював з Віктором Пінчуком.
 
Про це повідомляє The New York Times.
 
Гейтс засвідчив, що Манафорт продовжував працювати в Україні після того, як його головний клієнт Віктор Янукович втік з України у 2014 році.
 
Манафорт підписав консалтинговий контракт з новою партією "Опозиційний блок", яка, за словами Гейтса, була створена та частково фінансована тими ж самими олігархами, які виступили на підтримку Януковича.
 
Партія виграла місця на парламентських виборах у жовтні 2014 року. За словами Гейтса, тоді ж і закінчилась робота (співпраця Манафорта з "Опозиційним блоком", - ред.).
 
"Він (Гейтс, - ред.) також розповів, що він та Манафорт допомагали Петру Порошенку, нинішньому президенту України, на безоплатній основі", - зазначає видання.
 
NYT поцікавилося у представника адміністрації Порошенка Дмитра Шимківа про те, чи знає він про цю співпрацю.
 
Шимків відповів, що не знає про неї.
 
"Це було б помітно, якби між Манафортом та Порошенком існував би хоч якийсь зв'язок, бо прихильники Трампа критикували адміністрацію президента Порошенка за критику Манафорта під час президентської кампанії, щоб допомогти Гіларі Клінтон", - зазначає видання.
 
Окрым того, екс-партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів про ще одного клієнта Пола Манафорта - Віктора Пінчука.
 
"Гейтс виявив, що Пінчук заплатив Манафорту через компанію Plymouth Consultants Limited за те, що він описав як юридичний проект. Він не розповів деталей про те, скільки було заплачено чи коли", - пише видання.
 
Представники Пінчука не відповіли на запит про коментар NYT.
 
Раніше перший свідок у справі Пола Манафорта Тед Девайн розповів, що партнер політтехнолога Річард Гейтс пропонував йому працювати на президента Петра Порошенка.
 
Тоді у прес-службі АП заявили "Українській правді", що "команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ані з його людьми. Пропозиції про співпрацю надходили з поміж інших, утім навіть не розглядалися".
 
Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів, що за роботу в Україні їм платили через компанії на Кіпрі.
 
Перед цим Гейтс заявив, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.
 
Раніше з'ясувалося, що політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів із 60, заробленихв Україні.
 
31 липня в США почався суд над Полом Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.
 
Зазначається, що суддя у справі Пола Манафорта Томас Елліс закликав прокурора утриматися від назви "олігарх" стосовно українських клієнтів американця.
 
Пола Манафорта звинувачують у лобізмі інтересів іноземців без відповідної реєстрації та відмиванню грошей після співпраці із українськими політиками, насамперед Віктором Януковичем та "Партією регіонів".

Як стало зрозуміло з листування Манафорта та Януковича, вони змовлялися виставити політичних опонентів антисемітами.