Москва відсутністю заяв виправдалась за недопуск священика до Сенцова

17:25, 04.08.2018
Москва відсутністю заяв виправдалась за недопуск священика до Сенцова

Російський закон дозволяє священнослужителям відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі (фото facebook.com/natasha.josef.1)

У російській Федеральній службі виконання покарань заявили, що не допустили до незаконно засудженого українця Олега Сенцова священика, оскільки про його візит Сенцов не подавав заяв і прохань про запрошення і зустрічі.
 
Про це йдеться у повідомленні прес-бюро ФСВП РФ.
 
У відомстві підтвердили, що 31 липня до начальника УФСІН РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу щодо відвідування Сенцова звернувся єпископ Централізованої релігійної організації "Об'єднання православних громад апостольської традиції" Міхнов-Вайтенко Г.А.
 
"Згідно з ч.4 ст. 14 Кримінально-виконавчого кодексу РФ, до засуджених на прохання запрошуються священнослужителі, що належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, за вибором засуджених. За заявою засудженого та з письмової згоди священнослужителя проводиться особиста зустріч, в тому числі проведення релігійних обрядів і церемоній", - зазначили у ФСВП.
 
Там додали, що "на момент звернення Міхнова-Вайтенко Г.А. від засудженого Сенцова О.Г. до керівництва ІК-8 і УФСІН заяв і прохань про запрошення і зустрічі з представником зазначеної релігійної організації не надходило".
 
Також у відомстві заявили, що "з метою забезпечення свободи совісті та свободи віросповідання засуджених за ІК-8 УФСІН Росії по ЯНАО закріплений священнослужитель російської православної церкви отець Максим, який регулярно відвідує даний заклад і проводить релігійні обряди і церемонії, а також особисті зустрічі із засудженими".
 
"Від засудженого Сенцова О.Г. заяв про надання зустрічей зі священнослужителем не надходило. У разі надходження заяви від засудженого з проханням про надання йому зустрічі зі священнослужителем, зустріч буде організована в установленому законом порядку", - додали у службі.
 
Раніше стало відомо, що до українського політв’язня, режисера Олега Сенцова, який 16 травня оголосив про голодування, не пустили священика.
 
"Почувши "Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.", Новіков (Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков - ред.) просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим", - повідомив отець Григорій.
 
Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.
 
Відзначимо, російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.
 
Особиста зустріч може тривати до двох годин кожна, число таких зустрічей закон не обмежує, а при бажанні сторін, ця зустріч може проходити наодинці і навіть поза межами чутності третіх осіб.
 
Правозахисникам з міжнародної організації Amnesty International раніше також відмовили в доступі до українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.
 
У липні вповеноважена з прав людини в Росії, генерал МВС, Тетяна Москалькова показала відео із Олегом Сенцовим, худим та зблідлим під час голодування.
 
Водночас український омбудсмен Людмила Денісова після розмови з адвокатом Олега Сенцоварозповіла, що той пережив другой криз і перестав орієнтуватися в датах.
 
Раніше Олег Сенцов написав листа з колонії, в якому розповідає про свій стан.
 
Українській омбудсвумен Людмилі Денісовій нахабно відмовили у зустрічах із Олегом Сенцовим, Станіславом Клихом, Романом Сущенком попри обіцянки Володимира Путіна.
 
13 липня Олегу Сенцову виповнилося 42 роки. До цієї дати в мережі з'явилися перші за два роки кадри, на яких можна побачити сильно схудлого і змученого українця в ув'язненні.