Кримський політв’язень Олександр Костенко вийшов на свободу та прямує до України

13:07, 03.08.2018
Кримський політв’язень Олександр Костенко вийшов на свободу та прямує до України

Олександр Костенко (ліворуч) та Денис Шардін після звільнення політв’язня (фото: Громадське)

Кримський активіст, політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.

Про це Громадському повідомив член Громадської наглядової комісії Кіровської області Денис Шадрін, який зустрічав Олександра.

«Вийшов Олександр о 10:54. Зустрічали його члени наглядової комісії — Артур Абашев та я», — сказав Денис Шадрін.

За його словами, далі Олександр Костенко через Москву поїде в Київ.

Українець відбув покарання, його звільнили за спливом терміну ув'язнення.

За словами Дениса Шадріна, Олександр Костенко побоюється, що після звільнення йому в Росії можуть підкинути наркотики та знову засудити.

Радниця Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Олена Мячина в коментарі Громадському повідомила, що консул України поки не повідомляв інформації про Олександра Костенка, хоча в уповноваженої цим питанням займаються.

«Ми цю інформацію збираємо. Раніше говорили про те, що його можуть звільнити або 3 або 5 числа. Ми обов’язково пізніше дамо про це повну інформацію», — сказала Мячина та додала, що поки не може прокоментувати деталі того, як в Україні далі займатимуться питанням Костенка та яку йому нададуть допомогу.

Нагадаємо, кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Олександр Костенко не визнав своєї провини.

Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві.

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці. 

Як повідомляла "УМ", Олександр Костенко ледь не втратив руку, яку зламали йому силовики в ФСБ Росії під час допитів.