Майкл Маккол прирівняв Путіна до Сталіна у спробах підкорити Україну

11:45, 20.07.2018
Майкл Маккол прирівняв Путіна до Сталіна у спробах підкорити Україну

Під час перебування в Україні Маккола вразили масштаби кібервійни, яку веде Росія. Фото AP

Президент Росії Володимир Путін вважає Україну частиною Росії і застосовує військовий тиск та кібернапади, щоб натиснути на Київ і змусити його "повернутись у лоно". 
 
Таку думку висловив голова комітету з внутрішньої безпеки палати представників конгресу США, республіканець Майкл Маккол, передає "Голос Америки".
 
Маккол провів паралель між Путіним та радянським диктатором Сталіним у спробах повернути контроль над Україною, залякати та підкорити країни Балтії.
 
Він також нагадав про численні жертви сталінського режиму в Україні. 
 
"Практично вони поплатились життям, вирощуючи хліб і виробляючи їжу", - наголосив конгресмен.
 
Під час його перебування в Україні Маккола вразили масштаби кібервійни, яку веде Росія. 
 
"Росіяни роблять все, що можуть в плані кібервійни", - заявив він, наголосивши, що метою Кремля є поширювати дезінформацію щодо поточних подій та політичної ситуації в країні, розповсюджувати антизахідну пропаганду, проводити зриви надання комунальних послуг та міжнародних фінансових операцій.
 
Американці можуть дізнатись про те, що є в розпорядженні росіян, саме вивчаючи інструменти, які вони використовують в Україні, заявив конгресмен. 
 
"Вірус, застосований під час кібернападу в Україні not.petya - дуже руйнівна кіберзброя, яка може зашкодити банку в Україні, зашкодити компанії-перевізнику Maersk, або спричинити закриття порту в Лос-Анджелесі", - наголосив конгресмен.
 
Коментуючи незаконну анексію Криму Росією, Маккол відзначив стратегічне значення півострова для Путіна. Контроль над українським Кримом дає можливість посилити військову присутність Росії в Середземному морі, використовуючи Севастополь як базу для операцій, наголосив конгресмен. 
 
"Порти дуже важливі, бо вони створюють перевагу для підводних човнів Росії в Середземному морі", - наголосив Маккол.
 
Путін вперше з кінця 1970-х років позначив військову присутність Кремля в середземноморському регіоні і посилив присутність російських підводних човнів в Середземному морі, що діють з двох баз, зауважив політик.
 
"Ми виявили російські підводні човни поблизу узбережжя США" вперше з часів початку 1990-х, які прийшли з баз у Балтійському регіоні, наголосив конгресмен.
 
Він підкреслив, що США надали летальну зброю Україні, однак висловив переконання, що вступ України до НАТО ще не на часі, бо, на думку політика, вступ України автоматично означатиме війну НАТО з Росією.
 
Відзначимо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія відреагує "вкрай негативно", якщо Україна або Грузія вступить в НАТО.