Хворий політв'язень Кремля Емір-Усеїн Куку непохитний у намірі голодувати

08:25, 18.07.2018
Хворий політв'язень Кремля Емір-Усеїн Куку непохитний у намірі голодувати

Адвокат передав Куку численні прохання співвітчизників припинити голодування. Фото РБК

Кримськотатарський політв'язень Емір-Усеїн Куку, який перебуває під арештом у СІЗО на території Росії, заявив, що не не має наміру припиняти голодування, яке оголосив 26 червня.
 
Про це повідомив адвокат Сергій Локтєв, передає "Крим.Реалії".
 
"Він сьогодні сказав: "Поки у мене будуть на те сили, я продовжуватиму голодування". На мій погляд, це голодування принесе тільки величезну шкоду його здоров'ю. Вирок від цього не зміниться ні в гірший, ні в кращий бік", - розповів Локтєв.
 
Він додав, що йому як захиснику дуже прикро, що Еміру-Усеїну Куку "доводиться ставити під загрозу своє здоров'я або навіть життя, домагаючись справедливості", і він намагався відмовити свого підзахисного від продовження голодування.
 
За його словами, Куку продовжують обстежувати лікарі, але не повідомляють про результати досліджень.
 
"Він скаржиться на болі в області печінки, селезінки. Нирка болить, яку йому відбили ще при затриманні 2015 року. Медичні документи щодо його здоров'я - це поки таємниця. Його продовжують возити на огляд, але при цьому нічого не говорять.
 
Ми відправили відповідні запити та скарги до Федеральної служби виконання покарань та прокуратури. Вимагаємо, щоб нам надали документи про стан здоров'я Куку, а також, щоб була проведена перевірка дій співробітників СІЗО-4 щодо нашого підзахисного", - зазначив адвокат.
 
Адвокат також повідомив, що 17 липня дружина політв'язня Мер'єм Куку отримала дозвіл на відвідування чоловіка.
 
"Завтра вона його відвідає і я сподіваюся, що їй вдасться відговорити Емір-Усеїна від голодування", - додав Локтєв.
 
Водночас адвокат Едем Семедляєв розповів, що передав Куку численні прохання співвітчизників припинити голодування.
 
Раніше координатор ГО "КримSOS" Таміла Ташева заявила, що лікарі у ростовському СІЗО фактично намагаються вбити кримськотатарського політв’язня Еміра-Усеїна Куку, відмовляючи його від ін’єкцій глюкози.
 
10 липня Еміра-Усеїна Куку вивезли з СІЗО у Ростові-на-Дону в невідомому напрямку. Пізніше того ж дня російські правоохоронці заявили, що повернули Куку в ізолятор, а вивозили його на медогляд.
 
Як відомо, політв’язень голодує з 26 червня 2018 року.
 
Емір-Усеїн був заарештований за підозрою в участі в діяльності "Хізб ут-Тахрір" (ісламської партії, яка вільно працює в Україні і Європі, а також у більшості країн світу, і вважається забороненою в Росії).
 
До арешту Куку активно займався правозахисною діяльністю, надавав правову допомогу населенню і повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень у Криму.
 
Активіст був затриманий 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань у Криму. У грудні 2017 року його було етаповано із Криму до Ростову-на-Дону.