Акція на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів Кремля відбулася у Києві

17:13, 01.07.2018
Акція на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів Кремля відбулася у Києві

Дипломатам Франції та Німеччини нагадали про бранців Кремля на акції #SaveOlegSentsov (фото: Тиждень.ua)

Більше сотні учасників зібралися на акцію підтримки Олега Сенцова та українських політв’язнів Кремля відбулася у Києві.

Спочатку учасники акції зібралися на Майдані Незалежності, а потім рушили ходою вулицями Києва, щоб передати до посольств Німеччини та Франції прохання у допомозі із визволення бранців та нагадати дипломатам, що Росія тримає у заручниках громадян України.

Учасники тримали плакати з написами #SaveOlegSentsov, #FreeSentsov та "Звільніть заручників Кремля".Як повідомляє "Громадське", організатори акції планують у Києві влаштувати пробіг на підтримку політв’язнів.

"Ми намагаємося об’єднати весь світ навколо цього питання. Це наша перша акція, і будуть іще. Якщо Олег та інші хлопці не будуть вдома, ми зберемо багато людей по всьому світу на їхню підтримку", - сказав організатор акції Іван Рудяк.У цей день на подібні акції вийшли у Грузії, Литві, Польщі, Чехії, Нідерландах, Австрії, Китаї, Новій Зеландії.

До акції долучилися мешканці Харкова, Запоріжжя, Слов’янська, Кривого Рогу та інших міст.

Активісти згадують, що у Росії та в окупованому Криму сидять у СІЗО та в’язницях десятки українців за звинуваченнями у тероризмі та екстремізмі.

Для їх звільнення Олег Сенцов 48 днів тому оголосив голодування. До протестного голодування у російських в’язницях вдалися Володимир Балух, Олександр Шумаков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Кука. Достовірної інформації про їх стан здоров’я немає, до них попри обіцянки Володимира Путіна не пускають українську омбудсвумен Людмилу Денісову.

Акції на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів відбуваються по всьому світу, наймасштабніша охопила понад 70 міст.