На Дніпропетровщині спіймали російських пропагандистів, які готували провокації на День Конституції

12:05, 27.06.2018
На Дніпропетровщині спіймали російських пропагандистів, які готували провокації на День Конституції

Затриманих звинувачують у сепаратизмі (фото: СБУ)

В Дніпропетровській області затримали двох чоловіків із Дніпра та Жовтих Вод, які планомірно поширювали у соцмережах інформацію, яка підбурювала людей до масових заворушень під час урочистостей до Дня Конституції України.

Про це повідомляє СБУ.

"Протягом останнього місяця основні "зусилля" зловмисників були спрямовані на провокацію масових заворушень та порушень громадського порядку під час урочистих заходів до Дня Конституції України", - ідеться в повідомленні правоохоронці.

У "агітаторів" знайшли інструкції, які нібито розробили російські спецслужби.

Серед іншого затримані особи агітували за входження центральних і східних областей України до складу Росії.Також писали про те, що потрібно змінювати конституційний лад в Україні.

За інструкціями пояснювали, як обходити блокування блокування російських соцмереж в Україні.

"Серед матеріалів також виявлені "звинувачення" підрозділів Об’єднаних сил у провокаціях обстрілів на території окремих районів Донецької й Луганської областей та неправдиві "довідки" прибічників терористів із значно завищеними втратами Збройних Сил України", - додають в СБУ.

Чоловіків звинувачують за ст. 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.