Москалькова не бачить смертельної небезпеки в голодуванні Олега Сенцова

11:57, 26.06.2018
Москалькова не бачить смертельної небезпеки в голодуванні Олега Сенцова

Москалькова заявила, що планує сама відвідати Сенцова. Фото ТАСС

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, ніби український режисер Олег Сенцов відмовився від пропозиції пройти огляд у лікарів, яких виберуть адвокат і його родичі. 
 
Про це вона сказала у вівторок, 26 червня, після прибуття до Києва, повідомляє Україна 112.
 
"Ми запропонували, я звернулася до керівника пенітенціарної системи з тим, щоб йому провели консиліум з тими лікарями, яких запропонує адвокат або родичі, щоб їм довіряли. Він сказав, що він взагалі не хоче зустрічатися ні з якими лікарями, що він міцний, що не дочекаються і він буде відстоювати свою позицію до кінця", - заявила вона.
 
Також вона зазначила, що Сенцов "встає і розмовляє".
 
"Я не бачу смертельної небезпеки, але мене не може не турбувати, що 40 днів голодування - це дуже тривалий термін", - зазначила омбудсмен.
 
Вона заявила, що щодня отримує детальну інформацію про стан здоров'я Сенцова від уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому окрузі Анатолія Сака.
 
Також Москалькова заявила, що планує сама відвідати Сенцова, як тільки повернеться з Києва, і при наявності дозволу поїде до нього разом з українським омбудсменом Людмилою Денисовою.
 
"Я по поверненню з Києва обов'язково сама поїду його відвідати. Якщо буде дозвіл на відвідування разом з Людмилою Денісовою, то поїду разом з нею", - зазначила Москалькова.
 
Сьогодні вранці Тетяна Москалькова приїхала до Києва. Вона планує відвідати військовослужбовця Максима Одинцова і членів екіпажу судна Норд.
 
Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денисова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими в'язнями. Напередодні вона повідомила, що їй відмовили навіть у відеозв'язку і в наданні фото укладеного режисера Олега Сенцова.
 
Сенцов, затриманий в Криму у 2014 році та засуджений до 20 років, голодує з 14 травня.
 
Він висунув умову звільнити усіх українських політв'язнів, які перебувають на території Росії.
 
В Україні та світі пройшли акції на підтримку і за звільнення Сенцова й інших політичних в’язнів Кремля #SaveOlegSentsov.
 
Голодування Олега Сенцова підтримали Станіслав Клих, Олександр Кольченко, Олександр Шумаков. За 5 днів Олександр Кольченко припинив голодування, бо у нього критично знизилася вага: до 54 кілограм при зрості у понад 180 см. Також в окупованому Криму понад 80 днів тримає голодування Володимир Балух, який відмовляється виконувати рішення "суду" окупантів.
 
Матері Олега Сенцова й Олександра Кольченка звернулися до президента Петра Порошенка з проханням про якнайшвидше сприяння у звільненні синів.
 
В свою чергу 14 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до влади Росії негайно та беззастережно звільнити Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих в Росії і в Криму громадян України.