Уряд Північного Рейну-Вестфалії вимагає скасувати безвіз для Грузії через наплив мігрантів

10:59, 12.02.2018

Уряд землі Північний Рейн-Вестфалія у листі до виконуючого обов’язки міністра внутрішніх справ Німеччини Томаса де Мезьєра просить призупинити дію безвізового режиму із Грузією через наплив мігрантів, які просять притулку, але займаються "кримінальною діяльністю".

Про це повідомляє DW.

У листі міністр Йоахім Штамп зазначив, що в Німеччині минулого року кількість шукачів притулку з грузинськими паспортами зросла з 170 до 743 осіб на місяць.

При цьому, як повідомляє Федеральне управління з кримінальних справ, дехто із шукачів притулку використовує час розгляду їхніх заяв для здійснення "кримінальної діяльності" на території Німеччини.

Федеральне міністерство внутрішніх справ визнало, що різке зростання кількості шукачів притулку з Грузії є проблемою.

"Вживаються відповідні заходи", - йдеться у відповіді Берліна.

Міністр закордонних справ Грузії Міхеіл Джанелідзе 10 лютого зазначив, що уряд країни серйозно сприймає занепокоєння країн-членів ЄС напливом мігрантів. За його словами, поки немає умов для призупинення візової лібералізації, однак необхідно, щоб "громадяни Грузії звернули увагу на низку правил та не порушували їх", повідомляє агентство "Інтерфакс". Джанелідзе додав, що уряд розглянув конкретні плани дій щодо недопущення порушень, пов'язаних з безвізовим режимом.

Нагадаємо, що ЄС передбачив у 2016 році механізм призупинення безвізового режиму з третіми країнами у тому разі, якщо їхні громадяни порушуватимуть умови "безвізу". До запровадження "безвізу" з Грузією в німецьких урядових колах висловлювали побоювання, що через значну кількість квартирних крадіжок, які вчиняє організована злочинність з Грузії, криміногенна ситуація в Німеччині внаслідок "безвізу" може погіршитися.